• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

İç tetkik raporu hakkında

Ebru A.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Geri Kazanım
İç tetkik raporu döneminde çalıştığım firma unvan değişikliği yaptığı için raporu unvan değişikliği sonrasını ele alarak mı hazırlamalıyım?

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
Acrebr1Merhaba, bundan önceki iç tetkik raporu ne zaman hazırlandı ise o tarihi geçirmemeye özen gösterin. Unvan değişikliği bilgisini raporun sonuç ve öneriler kısmına yazabilirsiniz. Zaten aylık faaliyet raporunda da belirtirsiniz. Herhangi bir sıkıntı olmaz. Dediğim gibi sonuç ve öneriler kısmına mutlaka unvan değişikliği ile ilgili bilgi veriniz. hayırlı ramazanlar.

Çevre izninden muaf olan bir tekstil (iplik) işletmesinin birleşik denetimi var. Çevre izninden muaf olduğu için Çevre yönetimi hizmet belgesi yok ( ne hizmet alım sözleşmesi ne de çevre yönetim birimi) ama denetlenecek maddelerde yazıyor. Bu istenir mi, muaf olunduğu için böyle bir yükümlülük yok diye düşünüyorum.
Bir de, İç tetkik raporu, son bir yıla ait aylık faaliyet raporları ve eğitim tutanakları bir alt madde de isteniyor. Çevre yönetim hizmeti almadığı için bu yükümlülükte olmaz diye düşünüyorum ama siz değerli üstadların yorumlarını öğrenmek istedim.
Herkese sağlıklı günler dilerim

Haklısınız, doğru yorumlamışsınız. Eğer bir Çevre Yönetimi Hizmeti alınmıyorsa ve buna dair sözleşme yoksa; sunmak zorunda değilsiniz. Denetim evrakları her firma için tekrar hazırlanmıyor maalesef, ortak dosyayı gönderip yükümlülükleriniz hangisi ise onları gösterin diyorlar.

Merhaba Arkadaşlar,
Ek 2 Listesinde yer alan bir işletmede tam zamanlı olarak çalışıyorum. İç Tetkik raporunda aşağıdaki gibi bir açıklama mevcut. 3 yıldan fazla tecrübem var. Daha önce raporu yalnız hazırlamıştım ve sorun yaşamamıştım. Ancak bu ibare son bir kaç yıldır eklenmiş sanıyorum. Şu anda uygulama ne şekilde bilgi verebilirseniz sevinirim
Açıklama: Rapor ÇİLY Ek-1 listesinde yer alan işletmeler için koordinatör ile, Ek-2 listesinde yer alan işletmeler için ise en az 3 yıl tecrübeli çevre görevlisi ile birlikte hazırlanmalıdır.

Merhaba,
Danışmanlık firmasında veya çevre yönetimi biriminde çalışan ve tecrübesi 3 yıldan az olan arkadaşların ek-2 listesinde yer alan bir firmanın iç tetkiğini hazırlarken 3 yıllık bir personelle hazırlamalı, aynı şekilde ek-1 listesinde yer alan bir tesise bakan 3 yıllık personelde koordinatör gözetimi altında iç tetkik hazırlamalı.

Eskiden herkes istediği ek-1 ve ek-2 listesinde bulunan firmalara hizmet verebiliyordu ama artık uygulama değişti. Haliyle iç tetkiklerede bir düzenleme geldi.

Tam zamanlılar için olan iç tetkik formunu doldurmanız gerekir. O okuduğunuz ibare danışmanlıkların doldurduğu formda geçiyor diye biliyorum