• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Içme suyu arıtma tesisleri çıkış numunesi analizleri hk

O

oseflek

Merhabalar. İçme ve kullanma suyumuzu temin ettiğimiz arıtma tesisinden akredite analiz yaptırma sıklığı ne olmalıdır? tesisin kapasitesi önemlimidir. içmesuyu elde edilen veya elde edilmesi planlanan yüzeysel suların kalitesine dair yönetmelikte mi? insani tüketim amaçlı sular hakkında yönetmelikte mi?
birde içme suyu standardı ts 266 ya da ulaşamadım.

arkadaşım öncelikle içmesuyu elde edilen veya elde edilmesi planlanan yüzeysel suların kalitesine dair yönetmeliği yeni yapılacak olan isale hattı ve içme suyu arıtma tesisinin parametrelerini verir yani adı üstünde elde edilmesi planlanan der buradaki analizleri genel olarak çevre ve orman bakanlığı akredite ve dsi genel müdürlüğü laboratuvarları yapar ve ayrıca içme suyu projesini yapan firma ek olarak aylık numuneler alır ve buna göre tesis projelendirilir.

Senin mevcut içmesuyu arıtma tesisin yapılmış ise buradaki içmesuyu kriterleri hem çmesuyu elde edilen veya elde edilmesi planlanan yüzeysel suların kalitesine dair yönetmeliğe hemde ts 266 ya uygun olmalıdır analiz sıklığı ise içmesuyunda günlük analiz alınır ama sadece arıtma tesisinde değil geçen hatların pompa istasyonlarındada alınır ayrıca içmesuyu arıtma tesisi yapıldıktan sonra mahali yasalara göre tesis mülki amir tabiriyle belediyelere devredilir günlük olarak içmesuyu arıtma tesisinde projesinde belirtilen değerleri önemli olan parametreler belli sıklıklarla yapılır.
birde lütfen w değilde v kullanın

birbirini doğrulayan şu alttaki iki adres ts 266 barındırıyor ama ne kadar eksiksiz, ne işe yarar, ne kadar güncel, bilmem. bir kopyası vardı bende, lazımsa bulayım.

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

bir de lütfen bağlaç olan "de"yazımına ve diğer bütün muhtemel imla hatalarımıza dikkat edelim.. ya da etmeyelim. ne fark eder?

imla hatasından bahsetmiyoruz burda türkçede yazılan bir harften bahsediyoruz lütfen klape kendinize tartışma ortamı yaratacak kelime ve cümleler kurup ortamı dahada germeyin bir sorununuz varsa lütfen kendi içinize atınız ve komedi eksenli tarafgirlik yapmayınız

ben tartışmayı uzatmak niyetinde değilim amma velakin arkadaşa yardımcı olmamızı ve bir yazı yazmamıza rağmen arkadaşlar işi gerçekten insanla alay eder şekline getiriyorlar daha önceki w yazılan mesajda bu arada silinmiş
burada insanlara yardım etmemize zaman ayırmamızın ve bir sitemde bulunmamızın değeri yoksa hiç yazmayalım hiç yardım etmeyelim daha iyidir .

dediğiniz gibi yardımlaşıyoruz. gerilmeye gerek yok. küçük olaylara takılmayalım. dikkat ederseniz eski bir mesaj bu. gecenin bir vakti canı sıkılan bir arkadaş garip bişey yazdı konu tekrar gündeme geldi. yöentici arkadaşlarda müdahale etmiş ve silmiş zaten.
boş verelim büyütmeye gerek yok. sakin sakin.

Merhabalar,
İçme Suyu Temin Edilen Suların Kalitesi Ve Arıtılması Hakkında Yönetmelik 6.07.2019 yayınlandı. Konu ile ilgili çalışmaya başlayan var mı. Varsa yaptığı çalışmalar nelerdir.