Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Içme suyu arıtma tesisleri çıkış numunesi analizleri hk

Konu, 'ARŞİV' kısmında oseflek tarafından paylaşıldı.

 1. Merhabalar. İçme ve kullanma suyumuzu temin ettiğimiz arıtma tesisinden akredite analiz yaptırma sıklığı ne olmalıdır? tesisin kapasitesi önemlimidir. içmesuyu elde edilen veya elde edilmesi planlanan yüzeysel suların kalitesine dair yönetmelikte mi? insani tüketim amaçlı sular hakkında yönetmelikte mi?
  birde içme suyu standardı ts 266 ya da ulaşamadım.
   
 2. Noyan Temuçin

  Noyan Temuçin CMNet Üyesi

  arkadaşım öncelikle içmesuyu elde edilen veya elde edilmesi planlanan yüzeysel suların kalitesine dair yönetmeliği yeni yapılacak olan isale hattı ve içme suyu arıtma tesisinin parametrelerini verir yani adı üstünde elde edilmesi planlanan der buradaki analizleri genel olarak çevre ve orman bakanlığı akredite ve dsi genel müdürlüğü laboratuvarları yapar ve ayrıca içme suyu projesini yapan firma ek olarak aylık numuneler alır ve buna göre tesis projelendirilir.

  Senin mevcut içmesuyu arıtma tesisin yapılmış ise buradaki içmesuyu kriterleri hem çmesuyu elde edilen veya elde edilmesi planlanan yüzeysel suların kalitesine dair yönetmeliğe hemde ts 266 ya uygun olmalıdır analiz sıklığı ise içmesuyunda günlük analiz alınır ama sadece arıtma tesisinde değil geçen hatların pompa istasyonlarındada alınır ayrıca içmesuyu arıtma tesisi yapıldıktan sonra mahali yasalara göre tesis mülki amir tabiriyle belediyelere devredilir günlük olarak içmesuyu arıtma tesisinde projesinde belirtilen değerleri önemli olan parametreler belli sıklıklarla yapılır.
  birde lütfen w değilde v kullanın
   
 3. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

 4. Noyan Temuçin

  Noyan Temuçin CMNet Üyesi

  imla hatasından bahsetmiyoruz burda türkçede yazılan bir harften bahsediyoruz lütfen klape kendinize tartışma ortamı yaratacak kelime ve cümleler kurup ortamı dahada germeyin bir sorununuz varsa lütfen kendi içinize atınız ve komedi eksenli tarafgirlik yapmayınız
   
 5. Pınar Esin

  Pınar Esin CMNet Üyesi

  Nerede w kullanılmış, ben de ona takıldım?
   
 6. yahu yeminlen benimde içimde kaldı soracam aman muhabbet uzamasın die sormuyorum.
  W nerede kullanılmış cidden:D
   
  Pınar Esin bunu beğendi.
 7. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu Site Kurucusu

  Tartışmanın uzaması asıl konuya zarar veriyor arkadaşlar. Lütfen tadında bırakalım.
   
 8. Noyan Temuçin

  Noyan Temuçin CMNet Üyesi

  ben tartışmayı uzatmak niyetinde değilim amma velakin arkadaşa yardımcı olmamızı ve bir yazı yazmamıza rağmen arkadaşlar işi gerçekten insanla alay eder şekline getiriyorlar daha önceki w yazılan mesajda bu arada silinmiş
  burada insanlara yardım etmemize zaman ayırmamızın ve bir sitemde bulunmamızın değeri yoksa hiç yazmayalım hiç yardım etmeyelim daha iyidir .
   
  Fatih Özcan bunu beğendi.
 9. dediğiniz gibi yardımlaşıyoruz. gerilmeye gerek yok. küçük olaylara takılmayalım. dikkat ederseniz eski bir mesaj bu. gecenin bir vakti canı sıkılan bir arkadaş garip bişey yazdı konu tekrar gündeme geldi. yöentici arkadaşlarda müdahale etmiş ve silmiş zaten.
  boş verelim büyütmeye gerek yok. sakin sakin.
   
  Fatih Özcan bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.
pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?