• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

İçtetkik, Aylık değerlendirme formatları

Aylık değerlendirme formları yönetmelikte birebir olan bir şey değil bildiğim kadarıyla ancak bakanlık sayfasında hem aylık değerlendirme formu için hem de iç tetkik raporu için format belirleyip sundu. Aylık değerlendirme formları tesise her ay en az bir gün gidiliyor mu onu takip etmek amacıyla sanıyorum. Eskiden kendi tutanağımızı hazırlıyorduk, şimdi başlıklara bağlı şekilde yazıyoruz. Ancak denetimlerde sanırım isteniyor, yani hazırlamanız gerekecektir eğer Çevre Görevlisi olarak hizmet veriyorsanız o tesiste.

iç tetkik raporunun ekler kısmında iç tetkik toplantı tutanağı diyor tesiste tek mühendis benim tesis yetkilisi ile ilgili bu konuda toplantı tutanağı mı yapacağız

@ECK

Bence belirli formatı her ay doldurmamız oldukça saçma, çünkü işletmenin yapısı, atıkları( atık yağ, tehlikeli atık, pil ve akümülatörler...) değişmediğinden her ay aynı şeyi yazıyoruz. ayrıca biz bunları zaten iş akım şemasında tek tek ele alıyoruz.

değiştirilmesi gerekenlerden diye düşünüyorum.

@Can Doğan
iç tetkik raporunu kurum yetkilisine onaylatman gerekiyor. imza altına alındığı zaman bu aynı zamanda tutanak haline geçmiş oluyor. Yani bir nevi senin iç tetkikle bulduğun uygunsuzlukların yöneticiye bildirdiğini gösteriyor

arkadaşlar,
iç tetkik formunun doldurulmuş hali varsa örnek olması adına paylaşır mısınız?

1. PCB/PCT Kapsamında Tedarikçiden Temin Edilen Analiz Raporları içeriğine bir gıda fabrikası için ne yazmam gerekiyor?

@Burak Bilen
2012 Haziran ayı itibari ile bu raporların hazırlanıp saklanması isteniyordu. Bakanlığın yayınldığı yazı var, forumda aratırsanız bulabilirsiniz.

Bence yeni yönetmelikle geçmişe dönük verileri sisteme yüklemenizi isteyeceklerini sanmıyorum. Evrak dosyanızın bir köşesinde kalacaklardır.