Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

"İklim değişikliği'' şüphesi

Konu, 'ARŞİV' kısmında Fatih Özcan tarafından paylaşıldı.

 1. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu Site Kurucusu

  Eki Görüntüle 11755

  Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-moon, Hükümetlerarası İklim Değişikliği Paneli'nin (IPCC) çalışmalarının bilim akademileri tarafından incelenmesini istedi.
  Çalışmayı, İngiliz Kraliyet Bilim Akademisi gibi kuruluşların oluşturduğu Akademilerarası Konsey koordine edecek.Birleşmiş Milletler Hükümetlerarası İklim Paneli, birçok araştırmaya ve siyasi karara temel oluşturan 2007 raporundaki hatalar nedeniyle baskı altındaydı.
  Ban Ki-moon, genel anlamda küresel ısınma üzerinde insanların çok etkisi olduğunu ve karbon salımlarının önemli oranda azaltıması gerektiğini söyledi.Akademilerarası Konsey, panelin çalışmaları için bir komisyon oluşturacak ve Birleşmiş Milletler'den bağımsız hareket edecek.
  Genel Sekreter Ban Ki-moon, New York'ta yaptığı açıklamada, "Şunu açıkça vurgulamak gerekiyor: Küresel ısınmanın neden olduğu gerçek bir tehdit söz konusu. IPCC'nin 2007 raporunun ana sonuçlarıyla çelişen hiçbir güvenilir kanıt görmedim" dedi.
  Ban Ki-moon, bununla birlikte, AR4 olarak bilinen 3000 sayfalık raporda bazı "küçük hatalar" olduğunu, bu nedenle, şeffaflık, doğruluk ve tarafsızlığa gölge düşürmek istemediklerini söyledi.
  Hükümetlerarası İklim Paneli, 2007 raporunda, Himalayalar'daki buz kütlelerinin 2035'e kadar eriyebileceği bilgisine yer vermişti.
  Ama bu veriye bilimsel bir çalışma sonucu ulaşılmadığı ortaya çıktı.
  İngiliz gazetelerine göre, panelin geri çekme kararı aldığı bu bilgi, bir dağcılık dergisi ve bir öğrencinin yüksek lisans tezine dayanıyor.
  İklim paneline göre, azalan yağmurlar nedeniyle Amazon ormanlarının yüzde 40'ı risk altında. Bu verinin kaynağı da bir çevre örgütü.
  Küresel ısınmanın, doğal felaketlerin maliyetinin artmasındaki rolü de tartışmalı konulardan biri.
  Hükümetlerarası İklim Değişikliği Paneli Başkanı Dr. Rajendra Pachauri raporlarının arkasında olduklarını belirterek, küresel ısınma konusunda harekete geçmek istemeyen çevrelerin verileri tartışmalı hale getirmeye çalıştıklarını savunuyor.


  NaturalHaber
   

İlginizi Çekebilir

broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...