Düşüncelerini Paylaş

Görüşlerinizi katılımcılar ile birlikte değerlendirmeye ne dersin?

CMNet Gündemi

Gündemde olan değerlendirmeler ve son içerikleri kaçırma!..

Bize Ulaşın

Deneyimlerimizi sizlere aktarmak adına sorularınızı bekliyoruz.

İksir Kimya - Atık Yağ Geri Kazanım Tesisi

Firma
iksir kimya ltd.şti.
Atık yağ gönderimleriniz için ekte dosyamız bulunmaktadır.

Ekli dosyalar

Cem Yılmaz

Mevzuat Grup Lideri
Mevzuat Grubu
Web sitesi
www.cemgineer.com
Firma
GÜNEŞ ÇEVRE DANIŞMANLIK
Konunuz uygun yere taşınmış ve başlığı uygun şekilde güncellenmiştir. Lütfen içeriğini de daha detaylı olarak anlatır mısınız? Konuya giren arkadaşlarımızın size nasıl ulaşacağı, neler yaptığınız, mevcut müşterileriniz gibi bilgiler verirseniz; sektörde bir adım öne geçme şansınız olur. :)

Hedeflerinizde bol şans!

Olgaç Sürmelihindi

Çevre ve İnşaat Mühendisi
Yönetim Grubu
Web sitesi
www.linkedin.com
Firma
ÇİMKO ÇİMENTO VE BETON SAN. TİC. A.Ş.
Ben şunu sormak istiyorum. Araçların bakım ve onarımından çıkan atık yağlar olmaktadır. Atık Yağların Kontrolü Yönetmeliğine göre bunları yetkili kuruluş olan firmalar haricinde toplanması yasaktır diye geçiyor ve PETDER firmasının almaya yetkisi var. Sizin geçici faaliyet belgesinde şu ibare geçmektedir;
- 30.07.2008 tarihli ve 26952 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Atık Yağların Kontrolü Yönetmeliği
(AYKY) 20 nci madde (a) bendi gereğince, tesiste I. kategori atık sanayi yağları ve motor yağları ile
PCB, klorür ve toplam halojen parametreleri II. kategori atık yağlar için müsaade edilen sınır değerler
arasında kalmak koşuluyla atık sanayi yağlarının rejenerasyon yoluyla geri kazanımı yapılmalıdır. Diyelim ki firmada atık motor yağı çıkıyor ve analiz raporu mevcut. Analiz raporu 1. Kategori ise sizin almaya yetkiniz var. Doğru mu?