İlginç bir çevre haberi :D Dev denizanası tekne batırdı !..

Can Avşar

Antalya İl Temsilcisi
Etkinlik Grubu
Katılım
25 Şub 2009
Mesajlar
1,130
Tepki puanı
836
Puanları
118
Konum
Antalya
Web Sitesi
www.cevremuhendisleri.net
Şehir
Antalya
Firma
ARÜV ÇEVRE MÜH. A.Ş.
İlginç bir çevre haberi :D Dev denizanası tekne batırdı !..

10 tonluk bir tekne ile denize açılan Japon balıkçılar, yaklaşık 200 kilo ağırlığındaki bir denizanasının atağı sonucu kendilerini suda buldu :D

03.11.2009 13:31

Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!


Japonya'da dev bir denizanası bir balıkçı teknesini batırdı. Japonya'nın Chiba kentinde gerçekleşen olayda, 10 tonluk tekneyi batıran denizanasının tahminen 200 kilo civarında olduğu açıklandı.
Balıkçı teknesinde çalışan 3 görevli, ağ yoluyla avladıkları balıkları tekneye çekmeye çalışırken denizanasının saldırısıyla denize 'uçtu'. Hafif yaralanan çalışanlar, o sırada yoldan geçen başka bir tekne tarafından kurtarıldı.

2 METREDEN BÜYÜK

Japonya'da sık rastlanan dev denizanalarının boyları 2 metreyi aşarken kilolarının da 200 kilo civarında olduğu biliniyor. Dev denizanalarının son zamanlarda gösterdiği çoğalmayı iklim koşullarına bağlayan bilirkişiler, şu anki su ve hava sıcaklığının denizanaları için ideal olduğunu açıkladı.

15 BİN 500'Ü AŞKIN OLAY

En son 2005'te gerçekleşen 'dev denizanası vakasında', yine Japonya'da dev bir denizanası bir balıkçı teknesinin ağına saldırmış, bütün balıkları zehirlemiş, balıkçılara da zarar vermişti. 2007 yılında dev denizanalarının yol açtığı 15 bin 500 olayın rapor edildiği biliniyor. Uzmanlar, denizanalarının en büyük düşmanı olan deniz kaplumbağalarının azalmasıyla denizanalarının sayılarının hızla çoğaldığını söylüyor.

GAZETE HBAERTURK / DIŞ HABERLER
 
Üst