Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İnce Izgara Hesabı

Konu, 'ARŞİV' kısmında Akif Güvercin tarafından paylaşıldı.

1. Akif Güvercin

Akif Güvercin CMNet Üyesi

mrb arkadaşlar Atıksularda ince ızgaradan ne kadar su geçtiğini nasıl hesaplarım acaba _???

ilginiz için şimdiden tşk eder Saygılar sunuyorum:)))

2. Erkan İnaç

Erkan İnaç CMNet Üyesi

Çubuk ızgaraların tasarımında aşağıdaki formül kullanılır:

Q= A.V.s/ (b+s)
    Burada:
    A : gerekli ızgara alanı, m2
    Q : maksimum debi, m3/s
    V : akış hızı, m/s, (genellikle 1,0 m/s seçilir)
    b : ızgara çubuk genişliği, mm
    s : ızgara çubukları arası net açıklık, m

3. Akif Güvercin

Akif Güvercin CMNet Üyesi

teşekkürler... benimki döner tambur ızgara ve bunun 1 saatte ne kadar su geçtiğini hesaplamam lazım verdiğiniz formul bu işlemi yapar mı_?

4. Erkan İnaç

Erkan İnaç CMNet Üyesi

eleklerden geçen debiyi hesaplaman için eleklerin giriş borusundan yararlanmak gerekir.akış hızını biliyorsanız boru çapından kesit alanına gidebilirsiniz.uğraş gerektiren başka bir önerim atıksuyunuzun döküldüğü terfi
    havuzu,dengeleme havuzunuzun hacminden yararlanmaktır.1 saatte doldurduğu seviyeyi görebilirsiniz.son olarak da portatif bir debi ölçer size yardımcı oalbilir sanırım :)

İlginizi Çekebilir

indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları
TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...