• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

İş alanı seçimi (Yeni Mezun )

Emre Baştürk

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
öğrenci
Daha önceden fizik okuduğum için matematiksel ve fiziksel yani mekanik altyapıma güveniyorum ve birçok derslerinde altyapısının sağlam olduğunu düşünüyorum lakin ÇED firmalarında mı veya atıksu ve içme suyu gibi tesislerde mi yada teknik ofislerde mi veya geri dönüşüm işinde mi çalışmak hangisi daha mantıklı ve doğru olur benim için

Öncelikle ne yapmak istediğinize karar verin yani, her alanın kendine göre zorluk ve kararlılıkları vardır. Hangi alandaki sıkıntılar size rahatsızlık vermeyecek buna karar verin. Gerekirse bir kağıda yazın artı ve eksilerini :). Bugün meslekte farklı alanlarda çalışıp mutlu olan olmayan arkadaşlarımız var. Ofis ortamımı seversiniz, saha ortamımı, kurumsal kimlik mi vb. bunları kendinizce bir tartın. Sizi sizden iyi kimse tanıyamaz :). Ufak bir örnek üniversitede sevdiğiniz bir ders vardır kendinizi başarılı görüyorsunuzdur o alandan tarama ve araştırma yapmanız faydalı olacaktır. Mesela su dersleri, kimya dersleri, veya geri dönüşü, atık vb.

Tavsiyeme gelecek olursa;

Enerji Sektörü,
Üretim sektörleri, (Buranın içine kağıt, metal, şeker çimento, arıtma sistemleri üretimi vb. alanlarda girebilir o şekilde düşünün)
Geri dönüşüm/Geri kazanım sektörleri,

Gibi çalışma alanlarının faydalı olacağını düşünüyorum. Başarılar :)

bu sene içerisinde 2 yenilebilir enerji fikrim ve başvurum vardı pandemi dolayısıyla ne yazık ki askıya alındı başlangıç için sıkıntılı bir dönemde olduğumuz için bi kaç tavsiyeye ihtiyaç duyuyorum tavsiye için teşekkür ederim