İş Sağlığı Döküman Bankası

İş sağlığı açısından uygulamada sizce en çok sıkıntı duyulan konu hangisi?

• Seçmen sayısı
    108

Mehmet Ali Ece

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Arkadaşlar bu bölümde işyeri sağlık biriminin ihtiyaç duyduğu iş sağlığı ile ilgili dökümantasyon desteği olacaktır.

Dosyalar

Mehmet Ali Ece

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Ağır ve tehlikeli işler sınıfındaki bir şirketin personelinin 1/10 oranında sertifikalı ilkyardımcı bulundurması gerekmektedir.Örneğin 500 personeli olan firma da en az 50 tane ilk yardımcı olmasıgerekmektedir.Sertifikalı ilk yardımcı eğitimi sağlık bakanlığından sertifikalı ilk yardım eğiticisi tarafından verilir.Bu kişiler kamu çalışanı yada özel firmalar da olabilir.

Bu eğitimlerde kullanılan eğitim slaytları ekte verilmiştir.Yararlı olması dileğiyle.

Dosyalar

m.ozmen4810

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Teşekkür ederim çok güzel dökümanlar.

ikolbuken

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
güzel dokumanlar emeginiz içi n teşekküler

excalibur34

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
PaylaŞim İÇİn teŞekkÜrler...

khanowner

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Arkadaşlar merhaba,
Aşağıdaki sitede iş güvenlikçinin iş güvenliği ve iş sağlığı el kitabını gördüm.

Kolay gelsin.

revo

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
arkadaşlar isg kurul defteri hakkında bilgisi olan var mı?

M. Hayri Cüneydi

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Normal bir kurul defteri.Bu defteri bir kırtasiyeden temin ettikten sonra ISG kurul toplantılarında alınan kararları ya sayfalara yazarsınız ya da şirketinizde kalite yönetim sistemi varsa ilgili toplantı tutanağınızı doldurup boş sayfalarına sırası ile yapıştırırsınız.Yapıştırırken yalnız noterin basmış olduğu mühürleri kapatmamaya özen gösterin.

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Site Kurucusu
Kurul defteri sayfalarından taratıp siteye ekleyebilir misiniz? Farklı her sayfadan bir kopya fena olmaz..

Tuğba Coşkun

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Eskiden varmış galiba kurul defterinin onaylı olması durumu,artık öyle bir zorunluluk yok,zaten kurul katılımcıları imza attımı, yeterli olmakta,uygulanmadıgında da cezai işlem uygulanıyor.Noterlik bir durum gerekli değil.

M. Hayri Cüneydi

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Valla ben ISG uzmanı olmadığım için ahkam kesmiş olmayayım.Ama bizim İSG uzmanımız hem tespit öneri defterini hem de kurul defterini noterden tasdik ettirdi.Bundan dolayı ben var olduğunu söylüyorum ama kanuni açıdan net bilgim yok.

Tuğba Coşkun

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
İlginç, kurul ile ilgili yönetmelikte de geçmiyor,eğitimlerimdede uygulamalardada görmedim,duymadım.Tutanak yapılması yeterli olur.. saygılar..

Çağatay Özcan

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
kurul defterinin onaylı olmasına gerek yok.sadece tespit ve öneri defterini onaylatırmalıyız..kurulda aldığımız kararları imzalattırdıktan sonra arşivlememiz yeterli olmaktadır.

tisg

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ HİZMETLERİ YÖNETMELİĞİ bölüm 2 madde 5 İşyeri hekimi veya iş güvenliği uzmanının; onaylı deftere iş sağlığı ve güvenliğine ilişkin yazacağı tedbir ve önerilerin yerine getirilmesinden ve defterin imzalanması ve düzenli tutulmasından işveren veya işveren vekili sorumludur. Onaylı defter; seri numaralı ve kendinden kopyalı olur ve Genel Müdürlüğe, işyerinin bağlı olduğu Bakanlığın ilgili bölge müdürlüğüne veya notere her sayfası onaylattırılır. notere para vermeyin bölge müdürlüğüne gidin daha iyi bence.

Yukarı Alt