Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

işletmede çalışan çevre mühendisleri

Konu, 'ARŞİV' kısmında Tuğba Cabi tarafından paylaşıldı.

 1. Tuğba Cabi

  Tuğba Cabi CMNet Üyesi

  Bir fabrikada çalışan çevre mühendisinin rutin olarak çalışma şeklini anlatırmısınız?
   
 2. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  Fabrikadaki görevi ne olacak?
   
 3. Tuğba Cabi

  Tuğba Cabi CMNet Üyesi

  Genel olarak arıtma sisteminin kontrol edilmesi ve iş güvenliği üzerine sorum.Neler yapılıp,nelere dikkat edilmelidir?
   
 4. A. Halil Ünal

  A. Halil Ünal CMNet Üyesi

  Cevabı buraya sığmayacak kadar uzun bu sorunun ..
   
 5. kerimdede

  kerimdede CMNet Üyesi

  çalışacağı fabrikanın hangi sektörede faaliyet gösterdiği ile ilgili olarak çeşitli yollar belirlenebilir.. ama iş güvenliği zaten başlı başına bir mühendis işidir yazıkki türkiyede çevre mühendislerinden birinci istenilen özelliklerden birisidir iş güvenliği 2 işi bir arada çıkartmak için o yüzden sektör de verirsen daha açıklayıcı bilgiler verilebilir. am genel olarak
  atık yönetimi çevre yönetimi iş güvenliği konuları ve bürokrasi şeklinde çok geniş bir açıdan bakılabilir diye düşünüyorum..
   
 6. olcums

  olcums CMNet Üyesi

  Çevre Mühendisliğinin çalışma alanı çok geniştir. Fabrikalarda çevre mühendisleri atıkların geri dönüşümü oluşan atıkların bertaraf edilmesi atık formlarının hazırlanması çevre ve iş sağlığı eğitimleri deşarj emisyon çed gibi arıtma gibi birçok konularda fabrikalara firmalara danışmanlık edebilir. O yüzden çevre mühendisliği çok yönlü bir meslektir. Şu anda Türkiye de birçok Lisanslı geri dönüşüm ve toplama ayırma ve geri kazanım firmaları bulunmaktadır. Bu sayı her geçen gün artmaktadır ve bu firmalarda çevre mühendisleri istihdam edilmektedir.
   
 7. ecehan

  ecehan CMNet Üyesi

  3 yıl plastik geri dönüşüm fabrikasında çalıştım. işten ayrılmak zorunda kaldım. başlarda bir bayanın fabrika ortamında çalışmasının çok zor olacağı söylemlerini duymazdan geldim. şu anda yeni işimde 4.günüm. ofis ortamı,ÇED raporları,izinler için kurumlarla görüşme... fabrikayı çok özlüyorum :) sektör belirtmediğiniz için ayrıntılı bilgi alamamışsınız. ama genel olarak her fabrikada iş sağlığı güvenliğinden sorumlu olacak-işçilerle muhatap olacak ve çok yorulacaksınızdır. çok da keyif alacaksınız. İyi çalışmalar :)
   

İlginizi Çekebilir

TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...
IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.
20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.