• Sitemizde dosya yada bilgi temini amacıyla mail adresi paylaşımı yasaklanmıştır. Unutmayınız ki benzer problemle karşılaşan başka meslektaşlarımızda olabilir, şahsa özel bilgi alınması durumunda da forum amacından uzaklaşarak işlevselliğini yitirebilir. Mail adresi paylaşımı dolayısıyla yaptırıma uğrayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

işletmede çalışan çevre mühendisleri

Kayıt
23 Şubat 2010
Mesajlar
427
Beğeniler
114
Şehir
Denizli
#1
Bir fabrikada çalışan çevre mühendisinin rutin olarak çalışma şeklini anlatırmısınız?
 
Kayıt
23 Şubat 2010
Mesajlar
427
Beğeniler
114
Şehir
Denizli
#3
Genel olarak arıtma sisteminin kontrol edilmesi ve iş güvenliği üzerine sorum.Neler yapılıp,nelere dikkat edilmelidir?
 

kerimdede

CMNet Üyesi
Kayıt
4 Mayıs 2010
Mesajlar
1
Beğeniler
0
#5
Bir fabrikada çalışan çevre mühendisinin rutin olarak çalışma şeklini anlatırmısınız?
çalışacağı fabrikanın hangi sektörede faaliyet gösterdiği ile ilgili olarak çeşitli yollar belirlenebilir.. ama iş güvenliği zaten başlı başına bir mühendis işidir yazıkki türkiyede çevre mühendislerinden birinci istenilen özelliklerden birisidir iş güvenliği 2 işi bir arada çıkartmak için o yüzden sektör de verirsen daha açıklayıcı bilgiler verilebilir. am genel olarak
atık yönetimi çevre yönetimi iş güvenliği konuları ve bürokrasi şeklinde çok geniş bir açıdan bakılabilir diye düşünüyorum..
 

olcums

CMNet Üyesi
Kayıt
25 Şubat 2009
Mesajlar
8
Beğeniler
0
#6
Çevre Mühendisliğinin çalışma alanı çok geniştir. Fabrikalarda çevre mühendisleri atıkların geri dönüşümü oluşan atıkların bertaraf edilmesi atık formlarının hazırlanması çevre ve iş sağlığı eğitimleri deşarj emisyon çed gibi arıtma gibi birçok konularda fabrikalara firmalara danışmanlık edebilir. O yüzden çevre mühendisliği çok yönlü bir meslektir. Şu anda Türkiye de birçok Lisanslı geri dönüşüm ve toplama ayırma ve geri kazanım firmaları bulunmaktadır. Bu sayı her geçen gün artmaktadır ve bu firmalarda çevre mühendisleri istihdam edilmektedir.
 

ecehan

CMNet Üyesi
Kayıt
13 Mayıs 2010
Mesajlar
7
Beğeniler
2
Şehir
ANTALYA
#7
3 yıl plastik geri dönüşüm fabrikasında çalıştım. işten ayrılmak zorunda kaldım. başlarda bir bayanın fabrika ortamında çalışmasının çok zor olacağı söylemlerini duymazdan geldim. şu anda yeni işimde 4.günüm. ofis ortamı,ÇED raporları,izinler için kurumlarla görüşme... fabrikayı çok özlüyorum :) sektör belirtmediğiniz için ayrıntılı bilgi alamamışsınız. ama genel olarak her fabrikada iş sağlığı güvenliğinden sorumlu olacak-işçilerle muhatap olacak ve çok yorulacaksınızdır. çok da keyif alacaksınız. İyi çalışmalar :)