• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Iso 50001 eys sertifika edinimi

erdincaltun

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Tetra Pak
Arkadaşlar Merhaba,

ISO 50001 EYS sertifikası almış olan ve/veya almayı düşünen tesislerde çalışanlar var mı aramızda?
Birkaç konuda danışacağım şeyler vardı da...

@Kenan Atalar

Kenan bey merhabalar Enerji Yönetim sınavını geçtiniz mi? Geçtiyseniz şuan durumunuz nedir işinize yaradımı ekstra bir sektör iş alanı olarak görüyor musunuz? Bilgilendirirseniz sevinirim...

@Kenan Atalar

Çevre mühendislerinin Enerji Yöneticisi olarak iş bulma ihtimali ne kadar sizce Kenan Bey? Benim şuana kadar gördüğüm Enerji Yöneticisi ilanlarının hepsi spesifik olarak Makina/Elektrik-Elektronik vs. gibi mühendislere açıktı sadece.

enerji konusunda yükümlü olan firmalar ( 1000 tep den büyük kısım) , işe alımlarda çevre + enerji olarak düşünebilirler. Enerji danışmanlık firmaları evet makina ve elektrik bazlı tercih edecektir ama sanayi farklı.

Ben de Temmuz 2018 sınavına gireceğim, 1000 tep üstü işletmelere zorunlu, portalı değişecekmiş değiştikten sonra hangi işletmede beyan var, hangisinde enerji yöneticisi yok sistemlerine düşecek (şuanda da görebiliyorlar) ve para cezalarına başlayacaklarını söyledi kurum görevlisi.

Ben şuanda Enerji yöneticiyle beraber çalışıyorum.Çok önemli bir konu aslında. Her ne kadar şuan revaşta olmasa da benim şahsi fikrim bu konunun 2019 da çok konuşulacağı yönünde. Bundan 2 yıl önce Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığından çoğu insanın haberi yoktu. Kurulmuş bir danışmalık firması yoktu ama şuanda yaklaşık 300 tane firma kuruldu ve ocak 2018 den itibaren zorunluluk geldi. Enerjide %75 oranında dışa bağımlı bir ülkeyiz. Bu oranı düşürmek için mutlaka bir çalışma olacaktır ve bu da enerji yöneticiliğine bağlanacak bir konu.

---- Otomatik olarak birleştirilen çoklu mesaj ----

@Gülay
Gülay hanım size sormak istediğim bazı şeyler var benimle irtibata geçebilirseniz sevinirim.

Enerji Yönetim sistemi belgesi alan varmı aramızda döküman konusunda yardım olabilcek biri