• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Iso 9001 Kalite Belgesi

Derya Özsoy

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Yurteri Palet
Merhaba,
8 çalışanı olan bir yazılım şirketine ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemleri belgesi alınmak isteniyor..
Danışman desteği almadan evrakların hazırlanması mümkün müdür?
Denetimde istenilebilecek evraklar ya da şirkette kalite yönetim sistemi kurulması mümkün müdür?
Yardımcı olabilecek kaynak var mıdır? Aslında tam olarak nereden başlanacağını bilemiyorum.
Teşekkürler,

Derya ÖzsoyMerhaba Üstad,

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesini herhangi bir danışman yardımı olmadan alabilirsiniz. Kalite Yönetim Sistemi Belgesini almak için hizmet yolu ile yetkilendirilmiş firmalar ile anlaşabilirsiniz. Bu firmalar size yol gösterir ve belgeyi vermek için denetime gelirler. Bir firmada sürecin nasıl işlendiğini ve bu süreçlerin neler olduğunu yazılı bir şekilde ortaya konulur. Ayrıca ISO 9001 kapsamında "El Kitabı" hazırlayabilirsiniz. Bu "El Kitabı" firmanın yaptığı işlerin genel bir özet niteliği taşır. Örnek vermek gerekirse; bir ürün üretildiği zaman ya da ham madde alındığı zaman bu malzemelerin kalitesine bakılır ve bu kalitenin nasıl bakıldığını iş akım şeması ile gösterilir. Aşağıda yer alan linkler size yardımcı olacaktır.

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Olgaç SürmelihindiMerhaba,
Öncelikle vermiş olduğunuz cevap için çok teşekkür ederim.
Bir belgelendirme firması ile iletişime geçtim.
Belgelendirme başvuru teklifi iletip eğitim önerdiler.
Yol gösterici olur mu başka belgelendirme firmalarına da sorsam ?
Aslında beklentim hangi belgelerin hazırlanacağı ile ilgili yol gösterici olmalarıydı onlar eğitim önerdi

Merhaba,
Aşağıda yer alan linkten yönetim sistemleriyle ilgili örnek dokümanlar bulabilirsiniz.

arkadaşlar yeniden merhaba,
elimde birkaç kalite el kitabi var ancak üretim yapan firmalara ya da üniversite gibi kuruluşlara ait
bahsettiğim kapasitede( kişi sayısı az ofis için ) elide örnek olabilecek el kitabı olan var mıdır acaba ?
oluşturduğum dökümanla mukayese edebileceği?
teşekkürler şimdiden