• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

İstanbul kemerburgaz kimyasal atık yakma tesisi

Ş

ŞEHNAZ

İstanbul Kemerburgaz kimyasal atık yakma tesisi hakkında bilgisi olan varmı gazetede haber yapacağım.tesis kapatılmış ama hala izinsiz çalışıyormuş gibi duyumlar aldık nasıl araştırabiliriz teşekkürler

içeri almıyorlar tesisi kim denetler İBB nereye başvuralım.kapatıldığı halde çalışıyor hamidiye su kuyularına 200 m yakında kuyunun biri kapatılmış.hava kirliliğine sebep oluyor ölçüm yapılmasını istiyoruz nereye başvuralım yönlendirme lazım teşekkürler

Bahsettiğiniz tesisi biliyorum isim verilebilir aslında çünkü kamuoyunda duyuldu eylemler vs. Bu tesis tehlikeli ve tehlikesiz atıkların bertarafını yapıyor. Sistem özellikle Türkiye de çok yeni o yüzden zararlı mı yararlı mı net bilmiyorum. Çünkü tesisin prosesi gazlaştırma ve evaporasyon.

Gazlaştırma yakma demek değildir ancak. Çevreye artısı mı var eksisi mi var tartışılır.Net birşey söyleyemiyorum mesleki tecrübem buna yetmez.

Böyle tesisler çevre ve orman bakanlığından lisans almak zorundadır. Bakanlıktan lisansı var mı yok mu araştırabilirsiniz? Ayrıca kurulurken ÇED yapılmış olmalı. Hoş Çed raporlarının güvenilirliği kalmadı bence ama ....

Şehnaz hanım , bence bu konuda destek alabileceğiniz en önemli kurum Çevre mühendisleri odasıdır. Hem bilgileri de vardır bu tesis hakkında. Size daha doğru ve güvenilir bilgi verirler.

bahsettiğiniz tesis istaç mı?

bu arada atık üreticisi isek ara depolama tesisine tehlikeli atık verdikten sonra verilen atığın bertaraf işlemi için izleme, takip yapmamız gerekiyor mu?