• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

İstanbulda Staj Yardım

Yavuz Şimşek

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba ben bu sene istanbulda stj yapmak istiyorum ama nerelere basvuracağımı pek bılmiyorum bu konuda lütfen bana yardım edermisiniz İskinin kontenjanı dolmus bundan baska önereceğiniz firmalar veya kurumlar varsa bilgilendirirseniz sevinirim ilginize tesekkür ederim.

Çevre üzerine çalışan mühendislik firmalarının tamamında yada ISKI arıtma tesislerinde yapabilirsiniz. Fakat ISKI nin kontenjanlar dolmuş diye duydum. Geriye mühendislik firmalarına başvurup kendinizi kabul ettirmeye kalıyor..

bu konuda çalışan birkaçtane özel laboratuvar var zaten. Google da aratırsanız rahatlıkla ulaşabilirsiniz..

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

METALURJİ FAKÜLTESİ ÇEVRE LABORATUVARI

ÇEVRE ANALİZLERİ LABORATUVARI

AEM ÇEVRE LABORATUVAR ANALİZ TİC.A.Ş

ÇEVRE KORUMA MÜDÜRLÜĞÜ ÇEVRE LABORATUVARI

Çevre orman bakanlığının yeterlilik belgesi verdiği İstanbul daki laboratuvarlar yukarıda Bende akredite olmuş bir laboratuvarda staj yapmayı düşünüyorum. Eğer laboratuvar stajı yapacaksanız üstteki kuruluşlar kendinizi geliştirmek adına İSKİ den daha yararlı olacaktır. Laboratuvar seçimi yaparkende
Hava Kirliliği
Su ,Atık su
Gürültü Kirliliği
Katı Atık analizleri yapabilen bir laboratuvar seçmenizin daha yararlı olacağını düşünüyorum . En azından ben laboratuvar stajımı yaparken bunları göz önünde bulunduracağım.

Çok teşekkür ederim.Bende sizin gibi düşünüyorum lab. stajı için bikaçtanesini biliyodum ama diğerlerini de görmem iyi oldu.İnş. kontenjanları vardır daha.Sizce maille başvursam bana geri dönerler mi acaba? Hafta içi hiç boş vaktim olmuyo da.Haftasonu da çoğu kapalı oluyo=(

@ksah
Ben sizin yerinizde olsam staj başvurusu yapmak istediğim yeri arayıp başvuru koşullarını sorardım. Ona göre de başvurumu yapardım.

Arkadaşlar bu laboratuvarları şahsen tanımıyorum. Tanısam arardım rica ederdim fakat sizlerinde kendi ayaklarınız üzerinde durma vakti geliyor. Ben olsam telefonlada aramazdım bir günü boşaltırdım CV mi alırdım elime firmayı ziyaret eder yetkililerle görüşürdüm. En etkili yöntem budur sizlere de muylaka bu şekilde yapmanızı öneriyorum. Şunuda eklemek istiyorum elinizi çabuk tutun yer kalmaz hiç bir yerde..

büro yani işletme stajının en yararlı olunacağı kurumlar çevre danışmanlık firmaları ve büyük kuruluşlar olabilir diye düşünüyorum.çünkü çevre danışmanlık firmasında çed raporu veya projelendirmelerle alakalı noktalarda sana byük katkısı olacaktır ..autocad..ve benzeri noktalarda yönetmeliklere aşına olursun..:) tabiki bende 5 6 yere cvmi gönderdim başvurdum ama bi sonuç alamadım işletme stajı için oda ayrı konu :D