Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Izmir harmandalı düzenli atık depolama sahasının kapatılması

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında Hüseyin Tezcan tarafından paylaşıldı.

 1. Hüseyin Tezcan

  Hüseyin Tezcan CMNet Üyesi

  İzmir'de Çevre Mühendisliği yapan arkadaşlar. Bildiğiniz üzere Harmandalı 1 Eylülden itibaren sanayicilerin tehlikesiz atıklarını almayacak. Konuyu açmamın sebebi kimler bu konuda nasıl önlem alıyor. Ortak bir konuda herkes bulduğu bir firmayı ve firmaya kaç paradan atığını vereceğini yazabilir. Mesela ben Harmandalıyı aradığımda bana Sürekoyu önerdi. Bunun dışında hangi firmalara çöplerimizi verebiliriz?
   
 2. Emrah BOZKURT

  Emrah BOZKURT CMNet Üyesi

  bu konuyu ben de duymuştum. doğru mu kapanıyor mu gerçekten harmandalı?
   
 3. Hüseyin Tezcan

  Hüseyin Tezcan CMNet Üyesi

  @EmrahCevre Evet. Ben bizzat Büyük Şehir Belediyesi ile de görüştüm. 1 Eylül atık alımı için son tarih. Bundan sonra tehlikesiz atıklarımız için başka bir firma bulmamız gerekecek. Konuyu da birbirimize bu konuda yardımcı olabilmek adına açtım. İnşallah işe yarar.
   
 4. nur tenekecioğlu

  nur tenekecioğlu CMNet Üyesi

  Hatta şu an da almıyorlar ( ağustos başında konuştum, iyi ki getirmemişsiniz gelen araçları geri gönderiyoruz dediler) sadece kül ve cüruf alımı yapıyorlar.Bende sürekoyla konuştum (atıktan türetilmiş yakıt tesisi ) 20 03 01 karışık belediye atıkları tonu 130tl dediler
   
 5. Hüseyin Tezcan

  Hüseyin Tezcan CMNet Üyesi

  Alım 1 Eylüle kadar uzatıldı. Çalıştığım tesis geçen hafta atık gönderimi yaptı. Şu anda elinde geri dönüştürülemeyen atığı olan varsa gönderebilir.
   

İlginizi Çekebilir

pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?
indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.