• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Kapasite artışı hakkında

Merve Ö.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
yok
Merhaba,
Bir mobilya firmasının Çed Görüşü kapsamdışı olup, çevre izninden de muaf. Ancak Çed Görüşü yazısında kapasite artışında bizi bilgilendirin şeklinde bir cümle var. Kapasite raporu yenilendi ve bu yenilemeye göre artış 1/3 ü geçmiş ancak yine de kapsama girmiyor. Bu durumdda başvuru yapmam gerekir değil mi yine de? Ancak ben ikilemde kaldığım için başvuru yapmamıştım Haziranda çıktı rapor yani 1 ay içinde haber vermedim. Sizce bu cezalık bir durum teşkil eder mi başvuru da bulunsam

Ceza uygulanmıyor şuanda için rahat olsun, yalnız Çevre İl Müdürlüklerine gereken bildirimlerin zamanında yapılmaması yaklaşık 15 bin lira ceza uygulaması yapma yetkilerine sahiptir. Sen yine dilekçeni ver ÇED kapsam dışı görüşünü al. Birde firmalarına Üretimde, Kapasitede herhangi bir değişiklik planlama aşamasında ÇED görüşü alınması gerektiğini söyle, değişiklik yapıldıktan sonra 30 gün olup olmamasının önemi yok... Olur ya yönetmelik değişir yada biz yanlış yorumlarız kapsama girerse yatırım maliyetinin yüzde ikisi ve değişiklik yapılan kısmın kapatılması gibi cezalar uygulanabilir.