• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Kep adresi

Esin Alkar

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Yok
Merhaba Arkadaşlar,
Çevre izin yenilemesi yapacağım. Öncesinde şirketin KEP adresini İl Çevre'ye bilgilendirmeli miyim? O adrese gönderilen mailler bana ulaşmayacak, ben yetkili kişiye gelen mail olup olmadığını sorduğumda öğrenebileceğim. Sizce ne yapmalıyım?
Bir de firmanın Çevre izin tarihinin dolmasına yaklaşık 8 ay var, uygunluk başvurusunda şimdi bulunsam işlemlerin yetişmesi ne kadar zaman alır ve ecbs'de çevre izin yenileme işlemleri esnasında mobil imza veya e-imzaya ihitiyaç var mı? Benim e-imzamın süresi doldu ve henüz yenilemedim.

Merhaba,

KEP adresini EÇBS üzerinden bildirmeniz yeterli olacaktır. İl Çevre'nin sistemine otomatik düşüyor.

8 Ay varsa bir an önce Uygunluk Yazısı başvurunuzu başlatın. Sistemde yazan uyarıya göre 180 gün kala Çevre İzni başvurusu başlamalı, Uygunluk Yazısı değil. O yüzden sürecin en az 1 ay süreceğini varsayarsak başlamanız gerek. Çevre İzni yenileme işlemlerinde mobil imza ya da E-İmza kullanılması zorunludur. Yenileme süresi 2 gün ile 1 hafta arası sürebilir PTT'de.