• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Kişisel koruyucular

Tuğba Cabi

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
23 Şubat 2010
Firma
SHAMROCK TEKSTİL SAN. VE TİC. A.Ş.
Merhaba,
Çalışanların kullandıkları koruyucu gözlükler için şu malzeme kullanışlıdır iş sırasında terletme yapmaz diyebileceğiniz malzeme türünden gözlükler ve çelikten yapılmış ayakkabılar dışında daha rahat ve ayrıca koruyucu olarak kullanılabilecek ayakkabılar piyasada mevcutmudur?
 
Tuğba Hanım kişinin terlemesi çalışma şartlarına, ortam sıcaklığına, kişinin bünye yapısına göre değişir. Gözlüğün terletme yaptığını ben ilk defa duyuyorum. Ayrıca bu söylemler kişinin kkd kullanmaması için klasik bahaneler oluyor genelde. Ayakkabıya gelince hava alabilen kenarları açık iş ayakkabiları var piyasada. Ama bu ayakkabılar sizin çalışma ortamına uygun olur mu yapılan işi bilmediğim için bilemem. Ben size ek olarak kişisel koruyucu deneme formu gönderiyorum. bir inceleyin isterseniz. böyle bir form doldurulup o kişisel koruyucular hakkında yönetime bu formu göstererek daha doğru sonuca ulaşabilirsiniz.

Aklınıza takılan bir yer olursa haberleşelim.
 

Ekli dosyalar

  • KKD_deneme_formu.doc
    41.5 KB · Görüntüleme: 150
Kkd üretici firmalarından numune isteyip,belirli departmanlarda çalışan belirli zaman aralığında kişilere giydirerek deneme yapabilirsiniz...Bu yöntemi kullanan firmalar var..
 
Merhaba,
Çalışanlar eğitim sırasında bana,kişisel koruyucu gözlüklerin uzun süre takıldığında, gözlerini rahatsız ettiğini söylediler.Bu durum için 1. CE standartlı olup olmadığına 2. ise çizilmiş olup olmadığına bakılması gerekir.Ancak genel olarak koruyucu gözlüğün böyle bir durumu normal şartlarda söz konusu değildir sanıyorum.Düşünceleriniz nedir?
 
Evet genelde bahane üretmeye çalışıyorlar Tuğba Hanım,ama numaralı gözlük kullanan var mı aralarında?Belki onun etkisi de oluyor olabilir.Ayrıca baktınız bahane ürettiklerini anladınız,gözlüğün kalitesine inandınız,madem bu gözlükler zararlı idi neden ürettiler demeniz yeterli olucaktır.
 
Gözlük konusunda 3M ve Wenaas markalarını öneririm. 2 yıldır tüm çalışanlara kullandırıyorum işçilerden şikayet geliyor tabi fakat gözlüklerin kalitesini bildiğim için gereken cevabı veriyorum.
 
kişisel koruyucu ekipmanlarını kullanmayan işçiler hakkında tutulabilecek tutanak nasıl olmalıdır? Elinde tutanak örneği olan paylaşırsa sevinirim..
 
Elimde öyle bir tutanak yok ancak içeriğinde mesela;
-kişi bilgileri
-kişinin çalıştığı bölüm
-kişinin uygunsuz durumu hakkında açıklama
-tutanağı tutan kişi tarafından değerlendirme
-kişinin bağlı olduğu bölüm şefi,usta vb. bilgileri
-daha önce bu ve farklı konuda ikaz uyarı aldı mı,
gibi bilgiler içeren bir format oluşturulması daha faydalı olur diye düşünüyorum.
 
Üst