Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Konserve endüstrisi atıksuyu arıtma tesisi bitirme çalışması

Konu, 'ARŞİV' kısmında Sefa Kaç tarafından paylaşıldı.

 1. Sefa Kaç

  Sefa Kaç CMNet Üyesi

  Arkadaşlar uzun çalışmalarım sonucu tamamlamış olduğum konserve endüstrisi atıksuyu arıtma tesisi proje yapımı ve autocad çizimleri ile birlikte gönderiyorum.

  sakarya üniversitesi çevre mühendisliği bölümünde okuyan arkadaşlarıma prof.dr.recep ileri hocamızın vermiş olduğu bitirme çalışmasıdır.
   

  Ekli Dosyalar:

  Fatma Sena, Sadık Güven ve bilge bunu beğendi.
 2. burcins

  burcins CMNet Üyesi

  Merhaba.. 400 m3/gün debili domates salçası ve konservesi üretimi endüstrisinde domatesin toplanmasıyla gelen kum ve millerin alınması için ön çöktürme tankı dizayn etmem gerekiyor ancak debi çok düşük olduğu için literatüre uygun bir şekilde hesap yapamıyorum. (Metcalf & Eddy e göre en az uzunluk = 15 m - genişlik = 3 m - derinlik = 3 m olması gerekiyor.) Eğer dairesel yaparsam literatüre uygun bir hesaplama ortaya çıkıyor.. Ancak benim dairesel değil de dikdörtgen bir ön çökeltme tankı hesaplamam gerekiyor.. Bunun gibi düşük debilerde nasıl bir hesaplama yapılabilir daha doğrusu neye dayandırılarak bu hesap yapılabilir?? Yardım ederseniz çok sevnirim.
   
 3. mustika

  mustika CMNet Üyesi

  teşekkürler...
   

İlginizi Çekebilir

pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?
TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...