Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Köpek balıkları tehlikede

Konu, 'ARŞİV' kısmında Can Avşar tarafından paylaşıldı.

 1. Can Avşar

  Can Avşar Genel Yönetici

  Eki Görüntüle 11686
  Mersin’in Silifke İlçesi Taş ucu açıklarında balıkçıların ağına 220 kilo ağırlığında yaklaşık 2,5 metre uzunluğunda cam göz cinsi köpek balığı takıldı.Semih ve Süleyman Reis kardeşlerin ağına takılan köpek balığı tekneye güçlükle çıkarıldı.Yakalanan köpek balığı satılmak üzere parçalanmadan temizlenerek satılmak üzere tezgâha konuldu Mersin İl çevre ve Orman Müdürü Ökkeş Bahadır, “Bugün halen sadece zevk amacıyla köpek balığı öldüren insanlar vardır..... Eğer bu mükemmel yaratıkların korunması amacıyla bir önlem alınmaz ise yakın bir zaman içerisinde soyları tükenme noktasına gelecektir. Ve eğer köpek balıklarının soyları tükenirse, denizde avlanılması ve sayılarının azaltılması gereken birçok av hayvanının nüfusları gitgide artacak ve deniz ekosistemini altüst etmeye başlayacaktır." dedi.
  Denizli Pamukkale Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim görevlisi Prof Dr. Yakup Kaska, "Akdeniz’deki köpek balıklarının sayısı son 200 yılda yüzde 97 oranında azaldı. Akdeniz’deki 20 köpek balığı türünden 5’inin sayısı ise son 200 yılda ortalama yüzde 97 azaldı. Ekolojik denge riske girdi." dedi Kaska, köpek balıklarının gıda zincirinin en tepesinde yer aldığını hatırlatarak, bunun değişmesinin, küçük balıkların serpilmesi, tüketimlerinin artması ve ekolojik dengenin bozulması anlamına geleceğini söyledi.
   

İlginizi Çekebilir

20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...