Korona Virüsü Sebebiyle Erteleme Duyurusu - Saha Zİyaretleri

gozde-i

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Özel Sektör
Merhabalar,

Danışmanlıklarda saha ziyaretleri Nisan sonuna kadar ertelenmişti. Mayıs itibari ile eski düzende tesis ziyaretlerine başlanacak mı? Mayıs takvimlerini girmeye başladınız mı? Bununla ilgili herhangi bir yazı yayımlanmadı diye biliyorum, bilgisi olan var mıdır bu konuda?

Cem Yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.cemgineer.com
Firma
GÜNEŞ ÇEVRE DANIŞMANLIK
Merhaba,

Henüz bir duyuru yayımlanmadı. Ancak Mayıs ayında da erteleneceğini bekliyoruz. Hatta bu durum Haziran'ı bile etkileyecektir. Duyuru için Yeterlilik Uygulaması'nı takip etmeniz gerekiyor. Öyle sanıyorum ki önümüzdeki hafta içi paylaşılır.

muhendiz123

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
yok
Bencede ziyaretler bu ayda durdurulmalı vaka sayısı düşmeye başlamışken tedbirler gevşetilmemeli. Ama hala bir duyuru yok.

turkay23

Kayıtlı Kullanıcı
Son gün yapacaklar sanırım geçen sefer tab beyanlarıda son gün olmuştu

merve akbas

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
çalışmıyor
Çevre Laboratuvarları için mayıs ayı için bilgisi olan varmı arkadaşlar

turkay23

Kayıtlı Kullanıcı
bugüne kadar. bekledim denetim planını yüklicez mi napıcaz gidilmeyecek anladık da bir duyuru yapmak bu kadar zor olmamalı

Çiğdem C

Antalya İl Temsilcisi
Etkinlik Grubu
Firma
çevre danışmanı
Merhaba,
Bakanlık tarafından Halkın katılım toplantıları 31.05.2020 tarihine kadar ertelenmiştir. Saha ziyareti vb. konularda yapılacak açıklamaları takip ediyoruz, herhangi bir gelişme olursa burada ve ÇMO Antalya sayfasında paylaşmış oluruz.

Ekli dosyalar

merve akbas

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
çalışmıyor
Hala bi duyuru yok değilmi.herhangi birşey yayımlanmazsa p.tesi normal rutinemi dönülecek

Fatih Koçak

Etkinlik Grup Lideri
Yönetim Grubu
Etkinlik Grubu
Web Sitesi
www.cevremuhendisleri.net
Firma
Mutlular Çevre Ve Sistem Danışmanlığı
Yayınlanmış bir duyuru yok. Ancak Adnan Macit ve Mehmet Gürsoy tarafından mail aracılığıyla Mayıs ayınında aynı şekilde olacağını belirttiler.

Önceki cevapları görüntüle…

lloyd_braun

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ÇEVRE DANIŞMANLIK
Duyurudan dolayı ziyaretçi kabul etmeyen firmalar
Duyurudan bağımsız kendi kararı ile ziyaretçi kabul etmeyen firmalar
Duyuruyu umursamayan "Biz çalışıyoruz siz de gelebilirsinizciler"
Duyuru yapılmazsa doğal olarak ziyaret bekleyen firmalar

Firmaları kategorilerine göre ayırıp ziyaret planlamaları yapılır heralde. Aylık takvim yüklendikten sonra duyuru yapılırsa sistemden silinebilir.

cevrebusra

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
dokuz eylül üniversitesi
Siz ne düşünüyorsunuz arkadaşlar? Yarın başlıyor musunuz?

OZAN E.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ÇEVRE DANIŞMANLIK
Duyuru muhtemelen yarınki kabine toplantısından sonra çıkacak. Ama çok saçma olacak. Yarın çoğu kişi işe gidecek sonra duyuru yayınlanacak. Nerede kaldı temas, izolasyon, önlem?

ayşe çelik

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar. Nisan ayında saha ziyareti yapiĺamadigindan dolayı aylik faaliyet raporu hazırlanmadıya Rapor hazirlanmayan aylar için isletmeye herhangi bir tutanak imzalattiyormusunuz? Bazı firmalar tutanak imzalatiyormuş.

Oğuzhan Keskin

Kahramanmaraş İl Temsilcisi
Etkinlik Grubu
Firma
.
Merhaba,

Nisan ayında saha ziyaretinin yapılamayacağı ile ilgili üst yazı elinize ulaştı ise (danışmanlıklara göndermişler) bence herhangi bir tutanak imzalatmanıza gerek yok. Netice olarak saha ziyareti yapılmaması ile ilgili üst yazı mevcut. İlerleyen dönemlerde tesiste veya danışmanlık firmanızda olacak herhangi bir denetimde Nisan ayı için üst yazıyı göstermeniz yeterli olacağı kanaatindeyim.
Hatta ilerleyen zamanlar için işinizi sağlama almanız için Nisan ayı aylık rapor kısmına ilgili üst yazıyı koymanızı tavsiye ederim.
Üzerinden aylar/yıllar geçer unutulur sonra sıkıntı yaşayabilirsiniz.

KS
Fatih Koçak

Fatih Koçak

Etkinlik Grup Lideri
Yönetim Grubu
Etkinlik Grubu
Web Sitesi
Firma
Adnan Beyin saha ziyaretleri ve takvim konusundaki mailime cevabı ,

Bilginize ..

1588592228189.png

merve akbas

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
çalışmıyor
Ben laboratuvarda çalışmaktaym sistem üzerinden firmalar atanıyor bizim firms seçme şansımız yok.sistem olarak başlanacakmı yani yoksa bizim için nisan ayı genelgesimi devam ediyor

Önceki cevapları görüntüle…

Demet Akman

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ESAS ÇEVRE DANIŞMANLIK-ÇORLU
Arkadaşlar;
Mayıs ayının 31 gününün 14 günü tatil. Toplam iş günü 17 gün. Bugün de bitti kaldı 16. Bakanlığın hiç bir uygulamasında, web sitesinde, zahmet edip iki cümle ile, danışmanlık şirketlerinin sahaya çıkıp çıkamayacağı belirtilmedi. ADNAN MACİT bey , sadece bekleyin , vs diye oyaladı. Bugün de görülmüştür ki, danışmanlık şirketleri çevre bakanlığını umurunda değil. Bizlerde birleşip ses de çıkartamıyoruz. Yarın işe gidip gidemeyeceğimiz hala belirsiz. Kendi adıma kızımı bırakacağım kreşler kapalı. Aile büyüklerimin kızıma bakması için Tekirdağ a gelmesi de imkansız. Yollar kapalı. Saçma sapan , anlamsız, amaçsız bir düzende yuvarlanıp gidiyoruz. Daha çok ağır cümleler kurmak isterdim ama neyse:mad::mad:

Ferhat Bağaç

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Ekolojik Çevre Teknolojileri Mühendislik Laboratuar İnşaat Sanayi ve Ticaret LTD. ŞTİ.
Herkese merhaba.
Mayıs ayı saha ziyaretleri hakkında bilgi paylaşılmış.
Tedbirlerin alınmasıyla saha ziyaretleri yapılabilir derken tavsiye mi ediliyor yoksa ziyaretleri gerçekleştirin mi diyor ?
İstanbul'dayım ve ayda 13 gün hastanelere gitmek zorunda kalacağım. Evde yaşlı var. Buna itirazı kime yapabiliriz. İstifa mı edelim napalım.Bakanlık ve il müdürlükleri tam kadro çalışacak mı bu ay. Onlar çalışmazken bizleri çalıştırmaları ne kadar doğru.WhatsApp Image 2020-05-05 at 16.22.00.jpeg

Fatih Koçak

Etkinlik Grup Lideri
Yönetim Grubu
Etkinlik Grubu
Web Sitesi
Firma
Bakanlık ekibi ile ilgili Cumhurbaşkanlığı genelgeleri ile belirleniyor. Yeni bir genelge olmadığı için belirli bir kadro ile çalışıyorlar.
Ayrıca ziyaretler ile ilgili tavsiye de değil zorunlulukta değil (benim fikrim) eğer dilerseniz dikkatli olarak yapabilirsiniz diyor.
Sizin için hastahaneler söz konusu olduğundan gitmemeniz ve bu durumla ilgili sorun olmayacaktır diye düşünüyorum.

Ferhat Bağaç

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Ekolojik Çevre Teknolojileri Mühendislik Laboratuar İnşaat Sanayi ve Ticaret LTD. ŞTİ.
Cevap için teşekkür ederim. Ne kadar da tedbirli olursak olalım metrobüse binmek zorundayız. İstanbul'un merkezindeki hastaneler. Hastaneye ulaşıncaya kadar 4 vasıta kullanıyorum.

tugceturan

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Dönüşüm İSG&Çevre
Merhaba, benim bulunduğum ilde il sağlık müdürlüğü, kamu hastaneleri için hastane saha ziyaretlerini ertelemişti ve bir süre belirlenmemişti. Şu anda aynı süreç devam ediyor. İlk başta danışmanlık firması olarak il sağlık müdürlüğüne resmi yazı ile biz başvuru yapmıştık. Eğer sizin için de böyle bir durum varsa resmi yazı ile başvurabilirsiniz. Ek olarak özel hastane ise, hastane yönetimi görüşüp uzaktan çalışma sağlamada yarar vardır...

Ferhat Bağaç

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Cevap için teşekkürler. Bende bu fikirdeyim. Nisan ayı için elimizde bakanlık yazısı vardı ama şimdiki yazı ise firmalara bırakılmış. Uzaktan çalışma isteği için başvuru yapmayı önereceğim.

burcu00

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
yok
:)

Ekli dosyalar

Ferhat Bağaç

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Tabi ölçümün yapılması için firmaların çalışıyor olması gerekiyor 🤦🏻‍♂️

muhendiz123

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
yok
Ne kadar saçma oldu. Vaka sayılarının artmaya başladığı zamanlar insanlar işe gitmek zorunda kaldı. Bayrama kadar tedbirleri bırakmasaydık kimse bir şey kaybetmezdi.

KS
Fatih Koçak

Fatih Koçak

Etkinlik Grup Lideri
Yönetim Grubu
Etkinlik Grubu
Web Sitesi
Firma
1590145451901.png

Haziran Ayı Aylık Ziyaret ve Çalışma Takvimi Hk. ECBS 05.05.2020 duyurusu güncellenmiştir.

burcu00

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
yok
şimdi ben neden gitmediğimi raporluyorum tamam :harika: peki ben gidemediğim tesiste bu raporu nasıl bulunduruyorum 🤔 herkes imzalayıp birbirlerine mail mi atacak öle mi dosyada bulunduracağız :rolleyes:🤔

merve akbas

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
çalışmıyor
Merhaba arkadaşlar, Haziran ayı için çevre analiz lab. Hakkında bilgisi olan varmı? Ben bilgi almak amaçlı mail atmıştm fakat herhangi bir dönüş alamadm