• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

KPSS Kpss 2018

Hala KPSS' den umut bekleyen çok insanın olması biraz garip. Öğretmenlik bölümlerinde okuyanların en büyük beklentileri sonunda memur olurum düşüncesiyle okunurken bile günümüz eğitim fakültelilerinin atanamamasından daha garip KPSS'zede bilmiyorum.

@Süleyman Doğan
Süleyman bey neden insanların hevesini kaçırıyorsunuz ? Çevre mühendisliği gibi bir mesleğin kamuda bu kadar az sayıda olması bence çok büyük haksızlık. Özel sektör mesleğimiz için ne kadar gerekli ise kamuda da bu kadar gerekli olmalı..Biliyorsunuz ki belediye ile çalışan özel firmalar var. Ben isterim ki belediyelerde çalışan çevre mühendisleri torpille değil de kpss atamasıyla görevini yapsın. Biz kpss den umut kestikçe başkaları bizim atamamızı neden yapsın ki? ayrıca bu durum sadece çevre mühendisliğinde değil diğer mühendislik dallarında da var. Mesela çoğu makine ,inşaat mühendisi arkadaşım iş bulamayıp polis oldular. Bu ülkenin öğretmen atamasına ne kadar ihtiyacı varsa kamuya mühendis atamasına da çok ihtiyacı var. Çevre mühendisi sadece özelde çalışır ön yargısını kafamızdan atalım...

Ben sınava girmedim arkadaşlar. Sadece yakın bi kaç arkadaşımın KPSS denen illete çok fazla vakit ayırıp ellerine hiçbir şeyin geçmemesi zoruma gidiyor.

@makkikosan

İnsanların heveslerini kırmak istemiyorum aksine genelde gaz vermek deyimiyle insanlara potansiyellerinin olduğunu ve yapmak istedikleri şeyi başaracaklarını söylerim. Çevre mühendislerinin kamuda olması gerekenden çok daha fazla alınıp tabiri caizse bakiye mühendis kontejanı bile olsun istiyorum. Çünkü çok fazla açığımız varken hiç gerek olmayan yerlere birileri bir yerlerden torpille, hiç alakasız işlere mühendis kontenjanıyla yerleştirilen insanlar gerçeği var. Asıl anlatmak isteiğimi şu cümleyle anlatmaya çalışmıştım ama yanlış anlaşılmışım; 'Öğretmenlik bölümlerinde okuyanların en büyük beklentileri sonunda memur olurum düşüncesiyle okunurken bile günümüz eğitim fakültelilerinin atanamamasından daha garip KPSS'zede bilmiyorum.'
Ben de sizler gibi tüm emekçi insanların iyilikler ve güzellikleri hak ettiğini savunuyorum. Arkadaşlar çok fazla sorun var her konuda her yerde karşımıza çıkıyor yazdıklarımı her şeyin daha güzel olmasını istediğim için bir sitem olarak dile getirdiğimi bilmenizi isterim...

@cevreciolalım

@Çevre2731
bende farklı bir şey yazmadım zaten 2016 ile 46 kişi alındı yanlış hatırlamıyorsam (yds şartı olanlarla birlikte) benim de ön görüm 30-35 alımın olacağı yani yapılan alımlardan da düşük ... inşallah daha fazla alım olur bir çok kişi emek verdi yani