Kuyu izni

Emrah Bozkurt

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
AAT
@tyener

hangi ildesiniz? DSİ sayaç kullanımını zorunlu hale getirdi, ama dilekçe gönderdiklerini bilmiyorum. dilekçeyi paylaşırsanız sevinirim.

tyener

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
FAREL PLASTİK
@Emrah BOZKURT

Dilekçe derken benden dilekçe istediler onlar yollamadı sanırım yanlış aktardım.
DSİ ile görüştüm onlarda sayaç kartını tam bilmiyorlar evdeki su yüklenen karttan bahsediyorlar fabrikaya kartla su yükletecekler herhalde :)

Orhan_Yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba,
Kuyu izni alabileceğimiz bölgeler nerelerdir.

Abdulkerim DOĞAN

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
-
merhabalar. yeniden bu konuyu hortlatmam lazım. istanbulda faaliyet gösteren bir tat'nde çalışıyorum. tesisin bulunduğu alanda araç yıkama vb. işlemlerinde kullanmak için kuyu suyu kullanılıyor yaklaşık 2 yıldır. fakat bu kuyuların kullanımı için herhangi bir izin belgesi vs bulunmuyor. buna karşılık iski'nin su sayacı var ve kullanılan su miktarına göre biz fatura ödüyoruz. kuyu izni için dsi ile mi görüşmeliyim? tesisin bulunduğu aldan da İBB'den kiralık

Hurşit

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
AKYA PROJE ETÜT MÜHENDİSLİK DANIŞMANLIK L.T.D. Ş.T.İ.
kardeşim DSi bölgeler farklı evraklar istemektedir. sondajcı ve jeoloji müh. beraber yer altı su seviyesi tespiti vb. çalışmalar yapılıyor ve rapor hazırlanıyor genellikle ancak dsi bölgeden gidip hangi evrakları istediklerini öğrenirsen en azından yapılacak çalışmaların neler olduğunu öğrenebilirsin, ayrıca il özel idaresi de veriyor ama büyükşehirlerde kapatıldı diye biliyorum aktif ise il özel idaresine de sorabilirsin

Çeçilya Saktan

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Aras Kargo
Merhaba,

Kuyu suyu izni almak için nasıl ilerlemem gerekiyor ? Gerekli belgeler için nereyle görüşmem gerekiyor ?

Olgaç Sürmelihindi

Çevre ve İnşaat Mühendisi
Yönetim Grubu
Web Sitesi
www.linkedin.com
Firma
Aktif İş Arayışında
Merhaba Çeçilya,

Kuyu izni için öncelikle sondaj kuyusu açtırman gerekir. Bunun için jeoloji mühendisi ile irtibata geçmen gerekir. Bütün işlemleri ilgili firma yapıyor. Daha sonra DSİ ile görüşülerek yeraltı suyu arama belgesi ve kullanma belgesi alınması gerekir. DSİ kuyulara ön izlemeli sayaç takılmasını istiyor ve belli başlı firmalar bu sayaçları satıyor.

Önceki cevapları görüntüle…

Cem Yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.cemgineer.com
Firma
GÜNEŞ ÇEVRE DANIŞMANLIK
Olgaç Bey'e ek olarak, hangi bölgede kuyu izni alınması gerekiyor? Örneğin; Ergene kapalı havza olduğundan yeni kuyu açılmasına izin verilmiyor. Hangi DSİ Bölge Müdürlüğüne bağlı iseniz; onlara açılıp açılmayacağını bir sormanızı öneririm.

tugceturan

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Dönüşüm İSG&Çevre
Merhaba,
2018 de Bakanlar Kurulu Kararı ile yeraltısuyu kullanma belgesi almış olanların su ölçüm sistemi kurması için öngörülen süre 2/4/2020'ye kadar uzatılmıştı.

Bağlantıyı görmek için üye girişi yapmalısınız. Giriş yapın veya üye olun.

Bilgilerinize.

Olgaç Sürmelihindi

Çevre ve İnşaat Mühendisi
Yönetim Grubu
Web Sitesi
www.linkedin.com
Firma
Aktif İş Arayışında
Tuğçe Hanım Merhaba,

Bilgilendirme için teşekkürler. Herhangi bir resmi yazı varsa paylaşabilir misiniz?

Önceki cevapları görüntüle…

tugceturan

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Dönüşüm İSG&Çevre
Bununla ilgili tekrar süre uzatımı oldu mu acaba?