• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Li̇sansi olmayan fi̇rmaya çikiş hakkinda

A

Anonim (c556)

Merhaba herkese,
inanılmaz üzgünüm. sizlere bir konu hakkında danışmam gerek.
firma lisansı olmayan bir firmaya çıkış yapıyor ve bunu kütle denge sistemine işlememi talep etmektedir.
Fakat ben tehlikesiz atık çıkışlarını firma seçmeden işleyemıyorum . ayrıca lisansız firmaya çıkışı beyan etmek doğru değil ki. Bir sürü laf yedim bunun için işverenden.
Yanlış mı yapıyorum acaba diye sizler ile de dertleşme adına sormak istedim.
Teşekkür ederim

Merhaba,

Konuyu daha net anlamak adına soruyorum. Siz TAT tesisi misiniz yoksa Geri Kazanım Tesisi mi? GKT iseniz; ürün gönderiminde bir problem yok. TAT iseniz; atığı sizin de söylediğiniz gibi lisanslı GKT'ye göndermeniz gerekmektedir. Sistemde çıkmıyorsa lisansı yoktur ve bu da cezai yaptırımı beraberinde getirir.

Anonim (c556)Merhabalar,

Atık üreticisinden almış olduğunuz atığı eğer geri kazanım prosesiniz yok ise lisanslı geri kazanım firmasına vermeniz gerekir. Lisansı olmayan firmalara atık çıkışı yapmak yasak ve il çevre müdürlüğü tarafından tespit edilirse idari yaptırım uygulanır. Size tavsiyem; aylık faaliyet raporu hazırlıyorsanız sonuç ve öneriler kısmına; "işletme yetkilisine alınan atıkların lisanslı firmalara çıkışı yapılması gerektiği konusunda bilgilendirilmiştir" tarzında bir ifade yazabilirsiniz.​

Merhabalar, tehlikesiz atik toplama ayirma lisansii olan tesisler (toplama ayirma belgesi olan hurdacilar) tat'tan tat'a cikis yapabiliyormu