Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ll. Ulusal Arıtma Çamurları Sempozyumu- AÇS 2009

Konu, 'ARŞİV' kısmında Can Avşar tarafından paylaşıldı.

 1. Can Avşar

  Can Avşar Genel Yönetici

  II. ULUSAL ARITMA ÇAMURLARI SEMPOZYUMU- AÇS2009

  04-06 Kasım 2009, İzmir


  Su ve atıksu arıtma işlemleri sırasında farklı arıtım kademelerinde oluşan arıtma çamurlarının çevre sağlığı kriterlerine uygun olarak işlenmesi ve bertaraf edilmesi gerekmektedir. 23-25 Mart 2005’ de gerçekleştirilen “I. Ulusal Arıtma Çamurları Sempozyumu” ile arıtma çamuru yönetimi konusunda çalışan bilim adamları, uzmanlar ve uygulamacılar bir araya gelerek ülkemiz çamur yönetimindeki problemlerin çözümüne yönelik bir tartışma platformu oluşturulmuştur. Bu ilk sempozyumdan çıkan önemli sonuç, sempozyumun devamlılığının sağlanarak, çamur yönetimi konusunda uygun teknolojilerin seçilmesi, uygulanması, ekonomik ve çevresel açıdan gereklilikler yerine getirilirken, dünya ölçeğindeki uygulamaların ülkemize aktarılması gibi konularda bilgi alışverişinin geniş katılımlı bir ortamda sürekli kılınması yönündeydi.

  Dokuz Eylül Üniversitesi ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi’ nin ortaklaşa organizasyonuyla, 28-30 Mart 2007 tarihleri arasında Antalya’ da “Arıtma Çamurları Yönetimi” alanında Uluslararası Su Birliği Çamur Yönetimi Uzman Grubu (International Water Association–IWA/Specialist Group on Sludge Management-SGSM) sponsorluğunda düzenlediği konferans da “Facing Sludge Diversities: Challenges, Risks, and Opportunities” bu konudaki izlenimleri pekiştirmiştir.

  Bu noktadan hareketle, 04-06 Kasım 2009 tarihleri arasında düzenlenecek olan “II. Ulusal Arıtma Çamurları Sempozyumu” ile davetli konuşmacı olarak yurtiçi ve yurtdışından gelecek bilim adamları, uzmanlar ile uygulamacı ve denetim mekanizmalarında görev alan kurum-kuruluşların tekrar bir araya getirilmesi hedeflenmektedir. Ülkemizde çamur yönetimi konusundaki gelişmelerin değerlendirildiği, bilgi alışverişinde bulunulduğu ve arıtma çamuru problemlerinin çözümüne yönelik uygun bir tartışma platformu oluşturulacaktır...

  Sempozyuma bildirili veya dinleyici olarak katılmak isteyenlerin, başvuru formunu doldurarak 26 Haziran 2009 tarihine kadar Sempozyum e-posta adresine göndermeleri gerekmektedir.

  Sempozyumda sunulacak bildiriler, özetlerin Sempozyum Bilim Kurulunca değerlendirilmesi ile seçilecektir. Bu nedenle, 12 punto Times New Roman yazı karakteri ile tek satır aralığı kullanılarak yazılmış, çalışmanın amacı, materyal ve metodu ile sonuçlarını içeren ve iki A4 sayfayı geçmeyen geniş özetlerin, 26 Haziran 2009 tarihine kadar Sempozyum e-posta adresine gönderilmesi gerekmektedir. Özetlerin altına en az 3, en fazla 6 adet anahtar kelime yazılmalıdır. Sözlü ve poster olarak sunulacak bildiriler, sempozyum bildiri kitabında basılacaktır.

  KATILIM KOŞULLARI

  Sempozyum katılım ücreti 18 Eylül 2009 tarihine kadar, öğrenciler için 100 TL, diğer katılımcılar için 150 TL’dir. Bu tarihten sonra katılım ücreti, diğer katılımcılar için 200 TL’dir. Katılım ücretine, sempozyum kitabı, öğle yemekleri, ikramlar, açılış kokteyli, sempozyum yemeği ve sempozyum çantası dahildir.

  Banka Hesap No:

  Katılım ücretlerinin İş Bankası Ege Üniversitesi Bornova Şubesi 3499 0308452 no lu “ACS Sempozyumu” isimli hesaba (Dekontta AÇS-2009 ismi ve yazar ismi belirtilmelidir) yatırılması gerekmektedir.

  SEMPOZYUM YERİ
  Dokuz Eylül Üniversitesi
  DESEM Konferans Salonu
  Alsancak, İZMİR

  Başvuru Formu= http://web.deu.edu.tr/acs2009/index_dosyalar/basvuruformu_acs2009aa.pdf

  Daha ayrıntılı bilgi= http://web.deu.edu.tr/acs2009/index.htm
   
 2. tinofchak

  tinofchak CMNet Üyesi

  bu sempozyumun kitabına nasıl ulasabilirm.1. sempozyumu internetten aldım ama bitirme ödevi için 2.sine de ihtiyacım var yardımcı olurmusunuz
   

İlginizi Çekebilir

TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...
IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.