• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

ll. Ulusal Arıtma Çamurları Sempozyumu- AÇS 2009

Can Avşar

Antalya İl Temsilcisi
Etkinlik Grubu
Katılım
25 Şubat 2009
Şehir
Antalya
Firma
ARÜV ÇEVRE MÜH. A.Ş.
II. ULUSAL ARITMA ÇAMURLARI SEMPOZYUMU- AÇS2009

04-06 Kasım 2009, İzmir


Su ve atıksu arıtma işlemleri sırasında farklı arıtım kademelerinde oluşan arıtma çamurlarının çevre sağlığı kriterlerine uygun olarak işlenmesi ve bertaraf edilmesi gerekmektedir. 23-25 Mart 2005’ de gerçekleştirilen “I. Ulusal Arıtma Çamurları Sempozyumu” ile arıtma çamuru yönetimi konusunda çalışan bilim adamları, uzmanlar ve uygulamacılar bir araya gelerek ülkemiz çamur yönetimindeki problemlerin çözümüne yönelik bir tartışma platformu oluşturulmuştur. Bu ilk sempozyumdan çıkan önemli sonuç, sempozyumun devamlılığının sağlanarak, çamur yönetimi konusunda uygun teknolojilerin seçilmesi, uygulanması, ekonomik ve çevresel açıdan gereklilikler yerine getirilirken, dünya ölçeğindeki uygulamaların ülkemize aktarılması gibi konularda bilgi alışverişinin geniş katılımlı bir ortamda sürekli kılınması yönündeydi.

Dokuz Eylül Üniversitesi ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi’ nin ortaklaşa organizasyonuyla, 28-30 Mart 2007 tarihleri arasında Antalya’ da “Arıtma Çamurları Yönetimi” alanında Uluslararası Su Birliği Çamur Yönetimi Uzman Grubu (International Water Association–IWA/Specialist Group on Sludge Management-SGSM) sponsorluğunda düzenlediği konferans da “Facing Sludge Diversities: Challenges, Risks, and Opportunities” bu konudaki izlenimleri pekiştirmiştir.

Bu noktadan hareketle, 04-06 Kasım 2009 tarihleri arasında düzenlenecek olan “II. Ulusal Arıtma Çamurları Sempozyumu” ile davetli konuşmacı olarak yurtiçi ve yurtdışından gelecek bilim adamları, uzmanlar ile uygulamacı ve denetim mekanizmalarında görev alan kurum-kuruluşların tekrar bir araya getirilmesi hedeflenmektedir. Ülkemizde çamur yönetimi konusundaki gelişmelerin değerlendirildiği, bilgi alışverişinde bulunulduğu ve arıtma çamuru problemlerinin çözümüne yönelik uygun bir tartışma platformu oluşturulacaktır...

Sempozyuma bildirili veya dinleyici olarak katılmak isteyenlerin, başvuru formunu doldurarak 26 Haziran 2009 tarihine kadar Sempozyum e-posta adresine göndermeleri gerekmektedir.

Sempozyumda sunulacak bildiriler, özetlerin Sempozyum Bilim Kurulunca değerlendirilmesi ile seçilecektir. Bu nedenle, 12 punto Times New Roman yazı karakteri ile tek satır aralığı kullanılarak yazılmış, çalışmanın amacı, materyal ve metodu ile sonuçlarını içeren ve iki A4 sayfayı geçmeyen geniş özetlerin, 26 Haziran 2009 tarihine kadar Sempozyum e-posta adresine gönderilmesi gerekmektedir. Özetlerin altına en az 3, en fazla 6 adet anahtar kelime yazılmalıdır. Sözlü ve poster olarak sunulacak bildiriler, sempozyum bildiri kitabında basılacaktır.

KATILIM KOŞULLARI

Sempozyum katılım ücreti 18 Eylül 2009 tarihine kadar, öğrenciler için 100 TL, diğer katılımcılar için 150 TL’dir. Bu tarihten sonra katılım ücreti, diğer katılımcılar için 200 TL’dir. Katılım ücretine, sempozyum kitabı, öğle yemekleri, ikramlar, açılış kokteyli, sempozyum yemeği ve sempozyum çantası dahildir.

Banka Hesap No:

Katılım ücretlerinin İş Bankası Ege Üniversitesi Bornova Şubesi 3499 0308452 no lu “ACS Sempozyumu” isimli hesaba (Dekontta AÇS-2009 ismi ve yazar ismi belirtilmelidir) yatırılması gerekmektedir.

SEMPOZYUM YERİ
Dokuz Eylül Üniversitesi
DESEM Konferans Salonu
Alsancak, İZMİR

Başvuru Formu=
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .


Daha ayrıntılı bilgi=
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
 
bu sempozyumun kitabına nasıl ulasabilirm.1. sempozyumu internetten aldım ama bitirme ödevi için 2.sine de ihtiyacım var yardımcı olurmusunuz
 
Üst