• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

LPG Sorumlu Müdürlük

Sadiye Yüce

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
24 Şubat 2009
Firma
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
Odalar EPDK’yı adres gösterdi


Ankara’daki ruhsatsız LPG istasyonları tehlike saçmaya devam ederken, meslek odaları EPDK’yı adres gösterdi.
ANKARA Hürriyet’in gündeme getirdiği ruhsatsız LPG istasyonlarıyla ilgili meslek odaları sert konuştu. Adres olarak EPDK’yı gösteren meslek odaları, EPDK’nın Hürriyet’in haberini suç duyurusu kabul ederek bir an önce harekete geçmesini istedi.

Kimya Mühendisleri Odası Başkanı Mehmet Besleme, EPDK’ya defalarca kaçak istasyonları bildirdiklerini belirterek, şunları söyledi:

Ölüme davetiye

“Bu istasyonlar ölüme davetiye çıkartıyor. Üç sene önce yaptığımız araştırmada ruhsatsız istasyonların sayısı 42’ydi. Şu anki sayıyı bilmiyorum. Bu yerlerin bir şekilde ruhsat alması gerekiyor. Sayfalarca dosyalar gönderdik EPDK’ya. Defalarca ruhsatsız yerlerin adreslerini bildirdik. Ancak bize sürekli ‘Denetimlerimizi sıklaştırıyoruz. Kapattıracağız’ gibi yanıtlar veriyorlar. Beceremiyorlarsa bu istasyonların denetimine biz talibiz.”

Çevre Mühendisleri Odası Başkanı Sevinç Karakaya da, “Bunlar birer saatli bombadır. Bir an önce kaldırılması gerekiyor. Bu konudaki yetkili kurum EPDK’dır. EPDK, sizin haberinizi suç duyurusu olarak kabul etmeli ve bir an önce harekete geçmelidir” dedi.

LPG istasyonlarının seçildiği ve kurulduğu alanların çok önemli olduğunu kaydeden Karakaya, bu istasyonların toplu yaşam alanlarından uzak olması gerektiğini kaydetti. En ufak bir dikkatsizlik ve tedbirsizlik halinde çok büyük faciaların yaşanabileceğini kaydeden
Karakaya, şunları söyledi:

Derhal kapatılmalı

“Bu yerlerin derhal kapatılması ve yıkılması hatta hiç kurulmamaları gerekir. Diğer yandan bu yerlerde sorumlu müdürlük yapan arkadaşlarımız var. Bu meslektaşlarımızın da zor durumda kalmamaları için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Oda olarak herhangi bir yaptırımımız yok. Ancak defalarca yetkili ve ilgili mercileri uyardık. Artık harekete geçmelerini bekliyoruz.”

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
 
Üst