• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Maddelerin ve Karışımların Sınıflandırılması, Etiketlenmesi ve Ambalajlanması Hk. Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik - 10 Aralık 2020

Cem Yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
19 Aralık 2009
Şehir
Tekirdağ
Firma
Güneş Çevre Danışmanlık
Merhaba,

10 Aralık 2020 tarihli "Mükerrer" Resmi Gazete "Maddelerin ve Karışımların Sınıflandırılması, Etiketlenmesi ve Ambalajlanması Hk. Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" yayımlanmıştır.

Mevzuat Sayfası:
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Resmi Gazete Duyurusu:
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
 
Bu yönetmeliği aktif kullanan bir arkadaşımız var mıdır. Hammadde olarak kullanılan polimerlerin muafiyeti veya yükümlülükleri hakkında bilgi danışacaktım. Şimdiden ili ve yardımınız için teşekkür ederim.
 
Merhabalar,

Maddelerin ve Karışımların Sınıflandırılması, Etiketlenmesi ve Ambalajlanması Hk. Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Madde 19 (2) Türkiye’de piyasaya arz edilecek zararlı madde ve karışımların etiketleri Türkçe hazırlanır. Tedarikçiler, kullanılan tüm dillerde aynı detayların yer alması kaydıyla, etiketlerinde Türkçenin yanında farklı diller de kullanabilir.
ibaresi yer almaktadır. Yurtdışına ihraç edilecek ama yurtiçine arz edilmeyecek ürünlerin etiketlerinde Türkçe ibarelerin yer alma zorunluluğu bulunmakta mıdır? Bazı ülkeler sadece kendi dillerinde etiketleme talep ediyor. Yurtiçine arz edilmeyecek ürünler için bu maddeden muaf tutulabilir miyiz?
 
Üst