• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Melet Irmağı Renk Değiştirdi

Hazel Candan

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
27 Nisan 2009
Firma
İDEAL MAKİNA ENDÜSTRİ ÜRÜNLERİ SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
Irmak, mazot, fuel oil gibi atıklar yüzünden artık kirlilik tehdidi ile karşı karşıya...


Ordu'ya hayat veren Melet Irmağı'nda kirlilik tehlikeli boyutlara ulaşmaya başladı.

Irmak, son günlerde art arda dökülen mazot, fuel oil ve çeşitli atıklar yüzünden tanınmaz hale geldi.

Kentin içmesuyu ihtiyacını da karşılayan ırmak, kirlilik yüzünden koyu bir renge büründü.

Ordu Valisi Ali Kaban, "Son bir senede artık balçıklı bir göl haline geldi. Görüyorsunuz iki ay önce mazot aktı. 3 gün önce fuel oil, katran gibi birşey aktı. Onun haricinde çeşitli madeni şeyler akıyor." dedi.

Melet, kirlilik yüzünden koyu bir renge bürünürken, sorumluları arasında bazı özel kuruluşların yanısıra Ordu Belediyesi'nin de adı geçiyor.

Ordu Valiliği ise kirliliğin tehlikeli boyutlara ulaşması üzerine soruşturma başlattı.

Ali Kaban, "Çevre Müdürüne talimat verdim. Gerek parasal ceza, gerekse adli anlamda yapılacak bütün işlemler noktasında arkadaşlar hazırlık yapıyorlar." diye konuştu.

Melet Irmağı'ndaki kirlilik sorununun çözülmesi, hem bir çevre felaketini önleyecek, hem de Orduluların sağlıklı içmesuyu kullanmasını sağlayacak.
 
Üst