• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Membran Prosesleri

OzanC

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
öğrenci
Membran prosesleri işletimi sırasında karşılaşılan işletim problemleri nelerdir ve çözüm yolları ne olmalıdır ? Bu soruya dair bir yanıt bulamadım acaba konuya dair bilgisi olup yardımcı olabilecek varmı

Daha çok AKM den kaynaklı olarak tıkanmalar söz konusu olabilir. Zaman zaman geri yıkama işlemi yapılarak bu giderilebilir. Ama tesis tasarımında membranın akısının iyi seçilmesi gerekli ve tabi kullanıcak olan membranın iyi belirlenmesi gerekli bunlara dikat ederseniz güzel bir proses olduğunu görürsünüz.
[automerge]1591297864[/automerge]

[automerge]1591297931[/automerge]
Bu arada konuyla ilgili olarak Prof. Dr. BÜLENT KESİKİNER Hocamız oldukça başarılı

yabancı kaynaklarda fazlaca bilgi mevcut. basit çeviri araçları kullanarak çeviriler yapabilirsiniz.

Birde makalelerin kaynakça kısmını iyi okumak es geçmemek lazım. bilginin kaynağı orada yatıyor aslında. Kolaylıklar dilerim

yüksek lisans tezimde araştırdığım bir konu mesela membran biyoreaktörlerde kirlenme, kaçınılmaz bir sorundur bunun temizliği için güzel review makale var paylaştım öm.den

Son düzenleme: