Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Microsoft Office Word 2007 Bölüm Sonu ve Sayfa Numarası Ekleme

Konu, 'ARŞİV' kısmında Fatih Özcan tarafından paylaşıldı.

 1. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  Word de yazı yazarken birbirinden bağımsız sayfa numaraları vermemiz gerekebilir. Örneğin roma rakamı ile başlayıp sonra normal rakam ile devam etmesi isteyebiliriz. Bunun için yazımızı bölümlere ayırmamız gerekmektedir. Normal görünümde bölüm sonu eklediğimizde nereye eklediğimiz görünmüyor. Bu yüzden bu tür eklemeler yaparken anahat görünümüne geçmenizi tavsiye ederim. Aşağıdaki resimdeki gibi Görünüm sekmesinden Anahat seçeneğine tıklayarak anahat görünümüne geçebilirsiniz.
  Eki Görüntüle 11725
  Daha sonra nereden itibaren bölümlemek istiyorsanız oraya tıklıyorsunuz ve aşağıdaki resimdeki gibi Sayfa Düzeni seçeneğinden Kesmeler seçeneğine tıklıyoruz. Karşımıza çıkan pencerede Sonraki Sayfa seçeneğine tıklıyoruz.
  Eki Görüntüle 11726
  Bu şekilde Bölüm Sonu eklemiş olduk. Ekledikten sonra aşağıdaki gibi görünecektir.
  Eki Görüntüle 11727
  Eğer eklediğiniz bölüm sonu silmek isterseniz kesikli çizginin üzerine tıklayıp delete tuşuna tıklayarak eklediğiniz bölüm sonunu silebilirsiniz. Bundan sonra bölümlerde sayfa numaralarını birbirinden bağımsız şekilde kontrol edebilirsiniz. Sayfa numarası eklemek için aşağıdaki resimdeki gibi Ekle sekmesinden Sayfa Numarası seçeneğine tıklıyoruz.
  Eki Görüntüle 11728
  Karşımıza aşağıdaki gibi pencere çıkacaktır. Buradan istediğiniz seçeneğine göre sayfa numarasını ekleyebiliyorsunuz.
  Eki Görüntüle 11729
  Sayfa numaramızı ekledikten sonra aşağıdaki gibi Üstbilgi ve Altbilgi Araçları paneli açılacaktır.
  Eki Görüntüle 11730
  Bu panelde Önceki Bölüm tuşu ile bir önceki bölüme , Sonraki Bölüm tuşu ile bir sonraki bölüme konumlanabilirsiniz. İlk Sayfadan Farklı seçeneği ile bölümün başladığı sayfada sayfa numarasını gözüküp gözükmeyeceğine karar verebilirsiniz. Önceki Bölüme Bağla seçeneği ile sayfa numaranızın bir önceki bölümde kaldığı yerden devam etmesini sağlayabilirsiniz.