Moyden Başvurussu

Dilan Eda Turan

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ısparta belediyesi
Antalya için dilekçe,fotograflar,mali sorumluluk sigortası ve ayp istediler.Ayp'yi onaylı istediler.

Fatih Koçak

Etkinlik Grup Lideri
Yönetim Grubu
Etkinlik Grubu
Web Sitesi
www.cevremuhendisleri.net
Firma
Mutlular Çevre Ve Sistem Danışmanlığı

Yiğit KURT

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
*
Arkadaşlar size ufak bir tavsiye sakın moyden sistemi başında girilen stok miktarını hatalı girmeyin. Üç haftadır düzeltmek için uğraşıyoruz, sistem ile ilgilenen kimse yok maalesef :(

Önceki cevapları görüntüle…

A.samet

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Maray mühendislik maden in. nak. proje taah. tic.. ltd. şti.
Arkadaşlar merhaba moyden uygulaması açıldıktan sonra stok miktarını 999 fazla giremeyince bizde tesisten atık yağ gönderdik. Fakat mevcut stoğu girince gönderdiğimiz atık yağıda stok olarak kabul etti ve stok miktarımız eksiye düştü ne yapmam gerek böyle bir şey başına gelen var mı acaba Kapsam dışına al yapınca İşlem tarihinde atığı işleme lisansınız olduğundan kapsam dışına alınamaz uyarısı veriyor.

Yiğit KURT

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
*

Aybüke Şimşek07

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
çalışmıyorum
arkadaşlar merhaba MOYDEN belgemizi aldık. tesiste ekskavatörde motor yağı değişimi yapıldı. Normalde iş makinaları özel plaka olarak girilmesi gerekiyor ama ben plakayı yazdığımda normal plaka olduğu diyip onay vermiyor. Nasıl bir yol izlemeliyim böyle bir durumla karşılaşan oldu mu??

Gozdeee

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Çevre
Merhaba, moyden izin belgesi için bakanlığa yazı yazdım. Ve ekleri ile beraber gönderdim. İki nüsha olarak gönderdiğim yazının il müdürlüğünden onaylı olarak bir nüshası geri geldi. Bundan sonraki süreç nasıl işliyor acaba? İl müdürlüğünden adını verdiğimiz yetkiliye mail ya da
mesaj mı gönderiliyor?

Yiğit KURT

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
*

Zeynep O.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
-
Herkese selamlar, alınmış olan bir MOYDEN belgesi, Özel MOYDEN'e nasıl dönüştürülebilir bilgisi olan var mıdır acaba?
Danışmanımız aracılığı ile moyden belgesi aldık tesislerimizden birine ancak çalışma şeklimiz plaka takibine fırsat vermeyen bir şekilde olduğundan yalnızca oluşan atık miktarını takip edip, uygun şekilde depolamasını sağlayabiliyoruz. ECBS sistemi üzerinden sistem MOYDEN olarak görünmekte, bakanlık kılavuzunda bahsi geçen Özel MOYDEN şekli ile görünmemekte. Böyle bir durumla karşılaşan var mıdır?

Muhammet Fatih AYDIN

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Çelikler Holding Afşin Elbistan

Aykut Ö.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
İş Arıyor
merhaba arkadaşlar;
moyden için elinde örnek ayp çalışması olan arkadaş var mı acaba ?

Aykut Ö.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
İş Arıyor
Merhaba arkadaşlar moyden sistemine bir tesisimiz yanlış atık girişi yapmıştır bunu düzeltmek için ilgili il müdürlüğü tarafımıza 8,2 yazılacağına 82 yazılmıştır bunu düzeltme k için ilgili il müdürlüğü dilekçe istemektedir.Elinde örnek dilekçe örneği olan var mı acaba

eyavuz

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü
A

Anonim (b824)

Arkadaşlar merhaba;
Moyden sisteminde aylık kütle denge raporu kısmı nasıl dolduruyorsunuz acaba

Betül Tanır

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
yok
Herkese merhaba. Bir firmamda tüm araçların motor yağı değişimleri kendi bünyesinde oluyor. Bunun için MOYDEN sistemini açtırdık. Fakat bildirim yaparken Atık Kabul İşlemleri diye bir sekmede açıldığını farkettim. Bildirimler MOYDEN sekmesi üzerinden mi yapılacak yoksa tesis içinde kendi bünyesinde değişim olduğundan dolayı atık kabul işlemleri sekmesinden mi yapılacak ? Bilgisi olan var mıdır?

A

Anonim (f462)

Arkadaşlar Merhaba,

Sabahtan beri İstanbul İl Müdürlüğüne bağlanıp Moydenden anlayan birisini bulmaya çalışıyorum son çare olarak buraya detaylıca sorunumu yazıyor ve sizlerden yardım rica ediyorum.

Nisan ayında motor yağı değişim belgesini aldık, ancak tam kapanmaydı derken bir türlü gidemedim firmaya, bilgim olmadan 218 kg atık çıkışı yapmışlar. ben de stok miktarına 1,8 kg olarak girmiştim. bugün ilk bildirimi yapmak için girdik sisteme araçtan 5 kg atık yağ alındı ancak atık stok miktarı sekmesinde giren miktar bölümünde 4,5 kg olarak görünüyor ve anlık stok miktarı da -211,7 kg olarak görünüyor.
ve ayrıca bildirimi yaptığımda çıktı alamıyorum, stokta hata olduğundan mı yoksa sistemde bir hata mı var ?

şimdi benim stok mikarı değiştirmem gerekiyorsa bunu nasıl yapacağım? dilekçe ile mi başvuru yapmam gerekiyor?
ayrıca 5 kg olarak girdiğim atık miktarı stokta neden 4,5 olarak görünüyor sizce?

bir fikri olan varsa lütfen bir yol göstersin :(

Cem Yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.cemgineer.com
Firma
GÜNEŞ ÇEVRE DANIŞMANLIK
Anonim (f462)Eksi stok olayının çözümünü bilmiyorum, benzer problemi yaşayan arkadaşlar umarım yardımcı olabilir. Ama diğer sorununuzun cevabı özkütle formülünden kaynaklanıyor :) Gruplardan birinde arkadaş yazmıştı, sizin yazdığınızı otomatik olarak 0,9 ile çarpıp kilograma çeviriyor demişti. Kendilerince bir dönüşüm oranı belirlemişler. Tamamen sistemsel yani.

A

Anonim (ca8d)

Cem YılmazCevabınız için teşekkür ederim Cem Bey :)
o zaman geriye bir tek stok miktarını nasıl değiştireceğim bilgisi kalıyor. Açıkçası dilekçe yazmaya karar versem bunu hangi şubeye yapacağımı bile bilmiyorum, çünkü İzin şubeyi aradığımda Çevre Yönetimin ilgilendiğini, Yönetimi aradığımda İzin şubenin ilgilendiğini söylüyorlar. En son biri bakanlığı arayın bile dedi :)
Bilen arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim :(

Gözde YENER

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
.