Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mücavir alan

Konu, 'ARŞİV' kısmında Duygu Erit tarafından paylaşıldı.

 1. Duygu Erit

  Duygu Erit CMNet Üyesi

  tat firmalarının mücavir alan içersinden kağıt plastik alıp almama konusunu açıklabilirmisiniz. fabrikaların mücavir alan içersinde olup olmaması nı neye göre anlıcağız?
   
 2. Rıdvan Gödel

  Rıdvan Gödel CMNet Üyesi

  Belediyelerin mücavir alanı diye adlandırılan alanları imarlaşmanın olduğu yerlerdir. Yani mahalleleri olarak sınırlayabiliriz. Bu alanı anlamak için çöp toplama yerlerine bakman yeterlidir. Anlaşmalı olduğunuz belediyenin bu bölgelerinde ambalaj atıklarını toplamaya yetkilisinizdir ama yönetim planı doğrultusunda belirlenen etaplara uyma zorunluluğuna da dikkat edin.
  Belediye mahalli sınırları içerisinde olmayan kısmında ise AAKY bakman yeterlidir.
  "MADDE 26 - (3) Belediye mücavir alan sınırları dışında kalan turistik tesis işletmeleri ve organize sanayi bölgeleri de tüketim sonucu oluşan ambalaj atıklarını diğer atıklardan ayrı olarak biriktirmek ve bu Yönetmelikte tanımlanan toplama sistemine vermekle yükümlüdürler."
  Maddesin gereğince sanayilerdende hazırladığınız yönetim planı doğrultusunda atıkları alma konusunda yetkilisinizdir.
   
 3. Balaban Murat

  Balaban Murat CMNet Üyesi

  bununla ilgili bir çok yazı aldım belediyelerden..ilgili yerin belediye sınırları ve mücavir alan içinde veya dışında mı olduğuna dair belediyeye dilekçe verip bunu öğrenebilirsiniz.
   

İlginizi Çekebilir

41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.