• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Neler ambalaj olarak beyan edilecek?

Sahibe Aslan

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba, yapışkan koli bandı ambalaj olarak beyan edilecek midir?
Teşekkürler

@Cem Yılmaz koli bandı GEKAP ve Piyasaya süren (yıllık verdiğimiz ambalaj bildiriminde) olarak ambalaj veya ambalaj değil diye ayrılabiliyor mu.
Ben şimdiye kadar hem GEKAP hem Piyasaya süren olarak ambalajları bire bir ortak olarak yorumluyordum.
Eğer varsa böyle bir farklılık, nerede ayrılıyor, resmi olarak karşı tarafı nasıl ikna edebiliriz mesela

Sahibe Aslan
demirhan bey gekap için koli bandının beyan edileceğini bildirdi mail üzerinden bizler beyan edeceğiz
[automerge]1584960440[/automerge]
@yeniçevreci biz ambalaj beyanında koli bandını bildirmiyoruz gekapta bildireceğiz, ayrılan farkı bende bilmiyorum açıkçası. sadece gekapta satış birimini tamamlayan unsurlar diye bir ibare geçtiği için gekapa dahil etmemiz gerektiğini düşündük.

@Çeçilya Saktan O zaman ambalaj tanımı için GEKAP başka bir şey söylüyor, bizim yıllardır uyguladığımız ambalaj beyanları başka.
Ben şimdiye kadar yorumluyordum ki; e-beyanname de verilen beyanları biz yıl sonunda ambalaj beyanı olarak vereceğiz, bu durum da bu miktarlar birbiri ile uyuşmayacak. Doğru mu yorumluyorum acaba, @Cem Yılmaz

@yeniçevreci Ben hala ikna edebilmiş değilim. Yıllık Ambalaj Bilgi Sisteminde Beyan verdiklerimizi aylık/6 aylık olarak E-Beyannamede muhasebe birimleri veriyor olacak pekala o zaman bizlerin Bilgi Sisteminde ki Beyanların sağlaması karşılaştırılması mı yapılacak amaç mı bu nedir?? (:
VE GEKAP hakkında daha muhasebe birimini bilgilendirmekte zorlanıyorum hele ki iki gün önce gelen tebliğ ile hazirana ertelenince onların GEKAP birim dinlemez oldu :D