• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Office 2003/2007 Outlook Yardım Bölümü

Aykut Özcan

Yönetim Grubu
Katılım
1 Ocak 2009
Şehir
İstanbul
Firma
İstanbul Dünya Ticaret Merkezi (Word Trade Center Istanbul)
Arkadaşlar,
Microsoft Office 2003 ve 2007 Outlook Uygulamasında sormak istediklerinze en kısa sürede yanıt vermeye çalışacağım.

NOT : Teşekkür etmek için sadece Teşekkür butonunu kullanınız.
 
Arkadaslar outlook 2003 hakkında aşağıdaki konular hakkında bilgiye ihtiyacım var...

Gmail adresimi kullanıyorum, ancak Outlookta sadece yeni gelen maillerin alınmasını istiyorum, ama bunu yapamadım, hep hepsini yüklüyor.Ben sadece gmaile yeni gelen mailleri Outlokta takip etmek istiyorum, bunun için ne yapmalıyım??

Yahoo adresimizi Outlokta takip etme imkanımız yok mu? Yahoo nun istesine baktığımda bu hizmetin paralı olduğunu gördüm..Yahoo maillerimi ücretsiz olarak Outlooktan okuma imkanım varsa, bunun için ne yapmalıyım?

Ve son olarak ta hotmail adresimi Outlookta kullanmak istedim, Outlook ayarları otomatik yaptı galiba, ancak yine de hata veriyor, bir türlü hotmail maillerimi Outlooktan takip edemiyorum.Bunun için ne yapmalıyım?

İlginize şimdiden teşekkürler...
 
blackman Merhaba,
Öncelikle Outlook'ta POP3 mail hizmeti öncelikli olduğu için farklı mail adreslerini bağlamak için Connector adında bir program kullanılıyor. Outlook 2007 de gmail ayarlarını otomatik yapıyor ancak yahoo yu denemedim. Hotmail için yine 2007 de de Connector programını kurman gerekiyor. 2003 Office için bildiğim kadarı ile hotmail ve gmail hizmeti yok. Microsoft outlook 2007 Connector programını
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
indirebilirsin.

ve yine Outlook 2007 için kaynağı inceleyebilirsin.
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
 
Normal olarak maiilerini pop3 desteği ile yahoodan alamazsın ( Mail Plus hesabın yoksa ) Yani yahoo diyor ki maillerini outlook ile almak istiyorsan bana ayrıca para ödemelisin. Ama yabancılarda ünlü bir söz vardır. Impossible is nothing. diye filmlerde duymuşunuzdur sık sık. İmkansız diye bir şey yoktur.. :))

Başka bir programla bu sorunu aşabiliyoruz. Şöyleki

rogramımızın adı yahooPOPS.bir gateway oluşturarak mailleri outlooka download etmenizi sağlıyor.

download adresi :
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .


adres ölürse google dan offical siteye ulaşırsınız kolayca.

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .


-setup dosyasını indirdikten sonra,kurulumunda herhangi bir anormallik yok "next" diyerek,kurulumu kolayca bitirirsiniz.standart olarak C : /program files klasörüne atar programı.
-şimdide outlook express i configüre edelim.

1-outlook u açıp araçlar menüsünde hesaplar kısmına gidin.
2-"ekle" diyip, posta'yı seçin...yeni posta hesabımızı oluşturalım yahoo için.
3-bildiğimiz biçimde posta hesanı oluşturcaz,görünen ad kısmına adınızı,nickinizi vs..istediğiniz şeyi yazın.ileri diyin.
4-e posta adresi olarak yahoo mail adresinizi yazın..ileri diyin
5-"posta sunucum POP3 sunucusudur seçili olmalı yukarıda.

burası önemli : gelen posta sunucusu kısmına "127.0.0.1" ve giden posta sunucusu kısmınada 127.0.0.1 yazıyoruz.yani localhost.ileri diyoruz..
6-hesap adı olarak yahoo mailinizin adını yazıoruz tabiki,altınada şifrenizi yazıyorsunuz.parolayı anımsa kutusunu seçerseniz outlooku her açtığınızda parola girmek zorunda kalmazsınız.(pc yi birden fazla kişi kullanıyorsa bu kutuyu seçmeyin)

ileri diyip yeni hesabımızı oluşturmuş oluyoruz.

sonra programımızı çalıştırıyoruz. gördüğünüz ayarlar zaten standart geliyor.pop3 port 110 smtp ise 25 olmalı.diğer ayarlar proxy ayarları,yahoo klasöründen indirilecek maillerle ilgili ayarlar.
bu aşamada bulk mail klasöründeki mailleri outlooka indirmenizi gerekli görmem ben.neden? çünkü anca ***** mail reklamı gelir..yada benzeri spamlar..

programın kullanımı bu işte bu program çalışır haldeyken "system tray" da simgesi bulunur haldeyken outlookunuzu çalıştırdığınızda.yahoo maillerinizide bilgisayarınızdan okuyabilirsiniz.

kolay gelsin..

İYİ ÇALIŞMALAR
 
Yahoo Maillerinizi Outlook / Outlook Express Kullanarak Alma...

Ypopups programının son sürümünü aşağıdaki linkten indirebilirsiniz...

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .


bi önceki kurum aynıdır..

Ekli dosyayı görüntüle 11896

Ekli dosyayı görüntüle 11897

Yeni sürümde SMTP 26 olmalıdır..

Şimdide gayet basit ama bir de Ypopups ın ayarlarına bir göz atalım.

Ekli dosyayı görüntüle 11898Hemen ilk kısımda Receiving Email yani Gelen Email kısmına bakalım. Burada Aslında herşey kendini çok iyi açıklıyor ama yinede ingilizce bilmeyenler veya ne demek istediğini tam olarak anlamamış olanlar için açıklamamızı yapalım.

Folders Kısmında:

Download emails from the Inbox folder : Bu mutlaka işaretli olmalı ki hedefimiz inbox daki mailleri alabilmek.

Download emails from the Bulk Mail folder : Yahoo nun bulk mail filtresine takılmış olup da inbox a gönderilmeyen gereksiz emailleri indirmenizi sağlamak için bir opsiyon. Şahsi düşüncem yararlı bişi geleceğine inanmıyorsanız benim gibi sizde işaretlemeyin gereksiz maillerden kurtulun.

Empty Trash on exit : Program yahoo hesabınızdan çıkarken çöpü temizler

Empty Bulk Mail on exit : Program yahoo hesabınızdan çıkarken Bulk Mail klasörünü temizler. bence güzel bişi.

Leave Messages as unread on Yahoo! Mail server : İndirdiğiniz mesajların bir kopyası kalsın isterseniz bunu işaratleyin yada ben gibi silin

Aşağıdaki ayarları da öyle bırakın yada belli bir kategori ilginizi çekiyorsa onu seçin. Mesela yahoo hesabınızda belli mailleri işaretlemişseniz (flagged) o maillerin gelmesini sağlayın sadece veya sadece web üzerinden okumadığınız mesajlar gelsin ya da tamamı gelsin. Göründüğü şekilde bırakırsanız tüm inbox indirilecektir.


Yahoo hesabınızda özel klasörler varsa onların da indirilmesini istiyorsanız buraya klasörlerin isimlerini girin

Bu kısımda eğer bilgisayarınızdaki YahooPOPs u sadece kendiniz kullanmak istiyorsanız o zaman 127.0.0.1 olarak ayarlayın. Yada sabit İP ye sahipseniz bir ağ içinde o zaman sadece bir bilgisayara kurup diğerlerine paylaştırmak istiyorsanız programı bilgisayarınızın IP sini seçin bu sayede ağ üzerinde diğer kullanıcılar YahooPOPs kurulu olan bilgisayarın IP sini Incoming Mail Server kısmına adres olarak girdiklerinde direk ağda kurulu olan YahooPOPs u kullanarak yahoo hesaplarına outlook veya benzeri programlar ile bağlanabilirler.

SMTP kısmına gelince YahooPOPs mail gönderme konusunda mail almak kadar başarılı değil o nedenle ben bu kısmı da işaretlemeden bırakabilirsiniz.

Misc. kısmında ayarları kendi istediğiniz gibi yapabilirsiniz. Seçeneklerin açıklamaları şöyle:

Download emails silently : Bu seçeneği seçtiğinizde Outlookunuz yahoopops u kullanmaya başladığı anda çıkan popup penceresinden kurtulursunuz. Ben sinir olduğum için kapatıyorum.

Automatically start YahooPOPs when Windows starts : Program küçük bişi ve çok fazla ram tüketmediği için açılışta çalışmasını sağlayabilirsiniz bu sayede her seferinde aç kapa yapmak zorunda olmazsınız

Status window always on top : ilk seçeneği kapatmamışsanız o zaman bu seçeneği kullanarak açılan popup pencerenin her zaman üstte olmasını sağlayabilirsiniz. Bence gereksiz bir opsiyon olmuş ama neyse

Hide tray icon : Arka planda çalıştığını bildiğiniz yahoopops un trayde sırıtmasını istemiyorsanız seçin.

Diğer 2 ayarı olduğu gibi bırakın bir sakıncası yok.

Bu POP olayı idi şimdi esas olan SMTP olayına geldik. Burada tavsiye edeceğim program PostCast SMTP Server. Yazılımın paralı gelişmiş ve bedava basit olan versiyonu var ama bedava versiyon dahi gayet yeterli ayarlar ile karşımıza geliyor.
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
adresinden yazılımı temin edebilirsiniz. Ufak bir uyarı dosya biraz büyük (15 mb kadar) Kablo ve ADSL kullanıcılarını etkilemese de dialup ile biraz zor olabilir. Neyse programı kurduktan sonra ayarlara başlayalım

PostCast Server çalışıyor


İlk kısımda SMTP server a kimlerin erişebielceğini belirliyoruz. Eğer bir ağ üzerinde kurulu olacak ise bu sunucu o zaman listeye erişebileceklerin iplerini verin sadece onlar erişsin. Ya da ben gibi bencillik edin 127.0.0.1 ile sınırlı bırakın

2. adımda SMTP server a ulaşan e-maillerin ne zaman gönderilmeye başlanacağına karar veriyoruz. Eğer ağ içinde gönderilen e-mailleri kontrol altında tutmak isterseniz o zaman "Manually" seçeneğini seçin ve maillere izin vermek istediğiniz zaman start düğmesine basın yeter ama bence bu da gereksiz bir ayar en iyisi "Immediately" ayarında bırakın.


Programın nasıl çalışacağına karar vereceğiz 3. adımda ben tüm seçenekleri işaretleyip programın windows açılışında arkaplanda sessiz sakin çalışmasını sağladım.

4. adımda kullanıcıların kurulu olan SMTP servera nasıl ulaşacaklarını özetleyen satırlar mevcut. Ben zaten bu adımları anlatacağım için burayı geçebilirsiniz. Ve şükür SMTP sunucunuz işlemeye hazır gibi ama birkaç ufak ayar daha var.


Burada DNS ayarımızı yapıyoruz ve diğer ayarları aynen bırakıyoruz tabi SMTP portunuzu 25 den farklı bişi yapmak isterseniz bunu belirtin buraya.

Arada bir çok şeyi atladık gibi oldu ama aradaki ayarlar olduğu gibi bırakılabilir zaten wizard da yaptık

gereklileri birde bu adımda Run in Outlook 2002 Compatibility mode var. Outlook 2000 XP 2003 kullanıcıları bunu işaretleyebilirler.

Evet geçmiş olsun bir sorun yoksa SMTP sunucumuz da hazır. Artık Outlook Ayarlarımızı yapabiliriz. Ben Outlook 2003 kullandığım için onun ayarlarını göstereceğim diğer programların da ayarları aşağı yukarı aynı olmalı zaten.


Bu ayarlarda eğer YahooPoPs ve SMTP server ağ üzerinden paylaştırılıyorsa o zaman localhost yazan kısımlara bu programların kurulu olduğu bilgisayarın ağ içindeki IP adresi yazılmalıdır. Hepsi bu kolay gelsin

İYİ ÇALIŞMALAR
 
@AykutOzcan


İlk önce ilgilendiğiniz ve verdiginiz cevaplar tesekkür ediyorum.Ancak sorunumu yine cözemedim:: Microsoft outlook 2007 Connector programı kurup yükledim, kullanıcı adımı ve şifremi girdim...Ancak bu programı yükledikten sonra Outlook a giriş yaptıgımda hemen kapanıyor, yani kullanılmıyor....
 
Outlook / Outlook Express ile Hotmail Hesabına Erişme

Tam olarak nerde hata yaptın bilmiyorum ama.. Öncelikle aşağıdaki notları bir incele hatanı kendin göreceksin. Buna rağmen bir sorun yaşıyorsan daha açık bir şekilde anlatırsan yardımcı olmaya çalışırım..

Hotmail hesabı kullanmanıza bakılmaksızın, tüm Windows Live Hotmail hesapları Microsoft Office Outlook 2007 ve Office Outlook 2003 ile birlikte kullanılabilir Windows Live Hotmail hesabınıza Outlook ile erişmek için, önce Windows Live Hotmail için Microsoft Office Outlook Bağlayıcısı (İngilizce)'nı yüklemelisiniz

Microsoft Office Outlook Bağlayıcısı hakkında bilgi edinme

Outlook Bağlayıcısı e-posta iletileri, takvim öğeleri, kişiler, görevler ve notların Outlook ile Windows Live Hotmail arasında iki yönlü olarak eşitlenmesine olanak sağlar
Not Outlook ile takvim eşitleme ücretli ve yalnızca abonelik gerektiren bir özelliktir Windows Live Hotmail hizmetine abone olduğunuzda, notlar ve görevlerinizin yanı sıra takviminizi de eşitlemeye başlarsınız

Windows Live Hotmail hesabınız yoksa, yeni bir hesaba kaydolabilir veya varolan MSN Hotmail hesabınızı Windows Live Hotmail hesabı olacak şekilde güncelleştirebilirsiniz
MSN Hotmail'dan Windows Live Hotmail'a güncelleştirme yapmak için, hesabınıza oturum açtığınızda Windows Live Hotmail'a katılın bağlantısını tıklatın Tüm iletileriniz, klasörleriniz ve kişileriniz otomatik olarak yeni hesabınızda görüntülenir E-posta adresiniz değişmez

Outlook Bağlayıcısı'nı karşıdan yükleme ve kurma

1.Outlook'tan çıkın
2.Microsoft Office Outlook Bağlayıcısı (İngilizce)'nı karşıdan yükleyin
3.Dosyayı açmak mı, yoksa kaydetmek mi istediğiniz sorulduğunda Aç'ı tıklatın
4.Yazılımı çalıştırmak isteyip istemediğiniz sorulduğunda Çalıştır'ı tıklatın Not Kullandığınız işletim sistemi veya Web tarayıcısına bağlı olarak bir güvenlik uyarısı görebilirsiniz Bu tür bir iletişim kutusu görürseniz, yüklemeye devam etme seçeneğini tıklatmalısınız
5.Yüklemeyi tamamlamak üzere ekranınızdaki yönergeleri izleyin
6.Outlook'u bir sonraki açışınızda Outlook Bağlayıcısı'nı yapılandırmanız istenir Aşağıdaki bilgileri girin:

* E-posta adresiniz
* Parolanız
* Alıcının Gelen Kutusu'nda görülmesini istediğiniz şekliyle adınız

http://office.microsoft.com/global/images/default.aspx?AssetID=ZA102248321055

7.Tamam'ı tıklatın
Outlook açıldıktan sonra, Windows Live Hotmail hesabınız Gezinti Bölmesi (Gezinti Bölmesi: Outlook penceresinin sol tarafında yer alan, Kısayollar veya Posta gibi bölmeler içeren ve her bölmesinde kısayollar ve klasörler bulunan sütun İçerdiği öğelerin görüntülenmesini istediğiniz klasörü tıklatın)'nde görülür.

http://office.microsoft.com/global/images/default.aspx?AssetID=ZA101993971055

E-posta iletilerini gönderirken niçin bir görüntüden karakter yazmanız gerektiğini öğrenme

Outlook Bağlayıcısı, Kullanıcının İnsan Olduğunu Doğrulama (HIP) testi kullanır HIP testinde, şifresi ancak insan tarafından çözülebilecek karakterler içeren bir görüntü veya ses dosyası kullanılır Bu gereksinim, otomatik bir programın değil de gerçek bir insanın e-posta göndermeye çalıştığını doğrular Bu özellik, otomatik programların Windows Live Hotmail hizmetini kötüye kullanmasını önlemeye yardımcı olur

Arada bir, Windows Live Hotmail hesabınız ile e-posta iletisi gönderdikten sonra HIP testi görüntülenir Not HIP testi görülene kadar birkaç saniyelik veya daha uzun süreli bir gecikme yaşanabilir Gönderdiğiniz ileti Giden Kutunuz'da değil de Gönderilmiş Öğeler klasörünüzdeyse, iletiniz Windows Live Hotmail sunucusuna başarıyla gönderilmiş demektir

http://office.microsoft.com/global/images/default.aspx?AssetID=ZA102248341055

HIP testi ekrana gelirse, posta göndermeye devam edebilmek için resimde gördüğünüz rakam ve harfleri yazmanız gerekir İstemeden yanlış bir karakter girerseniz, yeni bir karakter kümesini yazmanız istenir Resimdeki rakam ve harflere bakın ve sonra da bunları resmin altındaki kutuya yazın
Görüntüyü göremiyorsanız, http://office.microsoft.com/global/images/default.aspx?AssetID=ZA101791701055 ses simgesini tıklatın Görüntüdeki karakterlerin yerini bir ses simgesi alır

http://office.microsoft.com/global/images/default.aspx?AssetID=ZA102249041055

Karakterlerin sesli kaydını dinlemek için Sesi Çal'ı tıklatın

Harf veya rakamlardan birini veya daha fazlasını okuyamıyor veya duyamıyorsanız, yeni bir karakter kümesi almak için ses ( hoparlör )simgesini tıklatın Notlar

* Sesli sürümün cansız olduğu veya arka plan sesleri ve gürültünün karıştığı düşünülebilir Bu, HIP testini otomatik bir programın değil de gerçek bir insanın yaptığından emin olmak için bilerek hazırlanmıştır
* Karakterler büyük/küçük harf duyarlı değildir Büyük "A" ile küçük "a" aynı karakter kabul edilir Ayrıca, rakamlar veya harfler arasında boşluk yoktur

Ek bir Windows Live Hotmail hesabı ekleme

1. Outlook Bağlayıcısı menüsünde Yeni Hesap Ekle'yi tıklatın Not Outlook Bağlayıcısı menüsü ancak Outlook Bağlayıcısı yüklendiğinde görülebilir

http://office.microsoft.com/global/images/default.aspx?AssetID=ZA102248321055

2. Aşağıdaki bilgileri girin:
* E-posta adresiniz
* Parolanız
* Alıcının Gelen Kutusu'nda görülmesini istediğiniz şekliyle adınız
3. Tamam'ı tıklatın Yeni hesabı görmek için Outlook'tan çıkıp yeniden başlatmanız gerektiğini bildiren bir iletişim kutusu görülür Tamam'ı tıklatın

Windows Live Hotmail hesabını kaldırma

Kullandığınız Office Outlook sürümü ile ilgili yönergeleri izleyin
Office Outlook 2007

http://office.microsoft.com/global/images/default.aspx?AssetID=ZA101641441055

1. Araçlar menüsünden Hesap Ayarları'nı tıklatın
2. E-Posta sekmesinde, kaldırmak istediğiniz Windows Live Hotmail hesabını tıklatın
3. Kaldır'ı tıklatın
4. Hesabı kaldırmak istediğinizi onaylamak için Evet'i tıklatın
5. Kapat'ı tıklatın

Office Outlook 2003

1. Araçlar menüsünden E-posta Hesapları'nı tıklatın
2. Varolan e-posta hesabını görüntüle veya değiştir'i seçin ve İleri'yi tıklatın
3. E-Posta sekmesinde, Windows Live Hotmail hesabını ve sonra da Kaldır'ı tıklatın
4. Hesabı kaldırmak istediğinizi onaylamak için Evet'i tıklatın
5. Son'u tıklatın

Outlook Bağlayıcısı'nı Windows Denetim Masası'ndan kaldırabilirsiniz

Windows Live Hotmail hesabı parolasını güncelleştirme

Windows Live Hotmail hesabı parolanızı değiştirirseniz, Outlook'taki bilgileri de güncelleştirmelisiniz Önce Windows Live Hotmail Web sitesinde parolanızı değiştirin ve sonra da Outlook'ta kayıtlı parolanızı güncelleştirin
Kullandığınız Office Outlook sürümü ile ilgili yönergeleri izleyin

Office Outlook 2007

1. Araçlar menüsünden Hesap Ayarları'nı tıklatın
2. E-Posta sekmesinde, güncelleştirmek istediğiniz Windows Live Hotmail hesabını tıklatın
3. Değiştir'i tıklatın
4. E-Posta sekmesinde, Windows Live Hotmail hesabını ve sonra da Değiştir'i tıklatın
5. Parola kutusuna yeni parolanızı yazın
6. Tamam'ı tıklatın
7. Hesap Ayarları iletişim kutusunda Kapat'ı tıklatın

Office Outlook 2003

1. Araçlar menüsünden E-posta Hesapları'nı tıklatın
2. Varolan e-posta hesabını görüntüle veya değiştir'i seçin ve İleri'yi tıklatın
3. E-Posta sekmesinde, Windows Live Hotmail hesabını ve sonra da Değiştir'i tıklatın
4. Parola kutusuna yeni parolanızı yazın
5. Tamam'ı tıklatın
6. E-Posta Hesapları iletişim kutusunda Son'u tıklatın

"Takvim: Hata" durumu hakkında bilgi edinme

Outlook ile takvim eşitleme ücretli ve yalnızca abonelik gerektiren bir özelliktir Windows Live Hotmail hizmetine abone olduğunuzda, notlar ve görevlerinizin yanı sıra takviminizi de eşitlemeye başlarsınız Outlook Bağlayıcısı'nı ücretsiz bir Windows Live Hotmail hesabıyla kullanıyorsanız, Outlook Bağlayıcısı araç çubuğunda bir uyarı görürsünüz Sunucu Durumu'nu tıklattığınızda aşağıdaki ileti görüntülenir:

http://office.microsoft.com/global/images/default.aspx?AssetID=ZA102248331055

Ücretli bir abonelik hesabınız olduğu halde takviminizi, görevlerinizi veya notlarınızı eşitleyemiyorsanız, Windows Live Hotmail destek ile görüşün.

Buda Outlook ile çalışan hotmail hesabının görüntüsü ;)

http://img90.imageshack.us/img90/2871/mailimox2.jpg


İYİ ÇALIŞMALAR
 
Kardes ben bu sayfayı okuyup orda anlatılanları zaten yaptım ve buna ragmen olmamıstı...Belli ki bir yerde bi sorun oluyor...Outlook baglayıcısını yüklemeyince bir sorun yok, outlook acılıyor ve gmail hesaplarıma ulasabiliyorum...Ancak hotmail hesaplarıma ulasmak için outlook baglayıcısını yükledigimde ve gerekli hesap kayıtlarını yaptıktan sonra outlooka girdigimde outlook kendilinden kapanıyor...

İlgilendiginiz için tesekkür ediyorum....
 
Üst