• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Office 2003/2007 Word Yardım Bölümü

Aykut Özcan

Yönetim Grubu
Firma
İstanbul Dünya Ticaret Merkezi (Word Trade Center Istanbul)
Arkadaşlar, Microsoft Office 2003 ve 2007 Word Uygulamasında sormak istediklerinze en kısa sürede yanıt vermeye çalışacağım.

Merhabalar;

Pc format atarken SP3 Kurdum, Kullanım Menüsünden ve yükleme kolaylığından bi sorun hariç memnunum,
Word de bi belge açmak istediğimde veya kapatmak istediğimde, yani anlayacağınız her adımda bi uyarı alıyorum.

Makro Hatası yazıyo, Makroların Güvenlik düzeyini en düşük olarak işaretlememe rağmen aynı hatayı veriyo ve çözümünü bulamadım, yardımlarınızı bekliyorum, Şimdiden Teşekkürler

Konuyla ilgili karşıma çıkan Hata Mesajını ilgili ekte gönderiyorum.

Ekli dosyalar

• Hata.doc
    32 KB · Görüntüleme: 40
Sorundan anladığım kadarı ile Servis paketini kurarken yüklenemeyen dosya bir başka dosyayı tetiklemiştir.. Dolayısı ile kurulumda çıkan sorunlarda sistemin yeniden kurulmasını tavsiye ederim. Onarmak genelde işe yaramaz. Şayet sistem geri yükleme noktası oluşturmadıysanız temiz bir format öneririm.

Teşekkürler, benimde nihai kararım bu ama format pek işime gelen bi olay değil, Ne yapalım çare yoksa öyle yapacaz artık. :)

Ms Word İçindekiler Tablosounu Biçimlendirmek..

Office 2003 kullanıyorum. Word dosyamda anahat menüsünden başlıkların düzeylerini belirliyorum.. Ekle menüsünden başvuru => Dizin ve tablolardan içindekiler tablomu oluşturuyorum fakat tablom çok sıkışık bir biçimde Calibri ve 10 puntoyla çıkıyor ben bunun satır alalıklarını 1,5 yapmak ve fontuyla oynaka istiyorum ama malesef olmuyor. Bu konuda bilgisi olan arkadaş var mı??

word 2007 yazım kuralı belirleme

Merhaba,

3 sorum olacak.

1. Şu anda y.lisans tezimi yazıyorum her defasında yazım için Times New Roman 12 punto 1.5 satır aralığı seçmek istemiyorum bunun kısa yolu var mıdır acaba?

2. Eskiden yapmıştım şimdi hatırlamıyorum örneğin 'depolama'yazıcam diyelim 'dep' yazınca arkadan hemen depolama otomatik olarak geliyordu şimdi 2007 de ne yapmam gerek ki öyle çıksın?

3. Her defasında sözlüğün tanımadığı bir kelimeyi yoksay demek istemiyorum. bununda sanki eskiden bi yolu vardı. Sözlüğe kaydet gibi bişi çıkıyordu şimdi nasıl yapmam gerekir acaba?

Acil cevap bekliyorum :eek:

Gonca Hanım Sorularınıza Teker Teker cevap veriyorum..

1. Şu anda y.lisans tezimi yazıyorum her defasında yazım için Times New Roman 12 punto 1.5 satır aralığı seçmek istemiyorum bunun kısa yolu var mıdır acaba?

Açık olan boş bir belge üzerinde sağ tıklayın, Aşılan pop-up menuden Yazı Tipi'ni seçin. İstediğiniz yazı tipi özelliklerini seçtikten sonra. Sol Alt Köşedeki Varsayılan ( ingilizce sürüm ise Set Default ) butonuna basın. Böylelikle varsayılan (default ) yazı tipiniz ayarladığınız font olacaktır.

http://w3.gazi.edu.tr/web/erkany/dersler/word97_dosyalar/Image37.gif

2. Eskiden yapmıştım şimdi hatırlamıyorum örneğin 'depolama'yazıcam diyelim 'dep' yazınca arkadan hemen depolama otomatik olarak geliyordu şimdi 2007 de ne yapmam gerek ki öyle çıksın?

Şöyle bir örnekle açıklayalım. Firma isimleri uzundur ve her defasında tüm ismi yazmak oldukça sıkıcı ve zahmetli bir iştir. Firmanızın ismi Abamet Çevre Teknolojileri olsun. :) Dua edin ne uzun firma isimleri var. inşaat ticaret ltd şti vs.. diye biten ve içinde inşaat, çevre, gıda, turizm vs barındıran :)

Kullanımı word 2003 deki gibi kullanışlı değil baştan söyleyeyim. Önce Kısaltmasını yapmak istediğiniz Sözcüğü seçin. Sonra Alt+F3 tuş kombinasyonuna basın. Açılan pencerede kısaltmanıza bir isim verin Galeriden Otomatik Metini Seçin kaydedin.

3. Her defasında sözlüğün tanımadığı bir kelimeyi yoksay demek istemiyorum. bununda sanki eskiden bi yolu vardı. Sözlüğe kaydet gibi bişi çıkıyordu şimdi nasıl yapmam gerekir acaba?

Teknik terimler yazarken bu sorunla sık sık karşılaşırsınız.Yanlış olarak gördüğü sözcüğün altını kırmızı daglalı şekilde çizer. Bu sözcük üzerinde sağ tıklarsanız. Sözlüğe Ekle yazısını görürsünüz. Buna tıklayarak bidaha aynı uyarıyı almazsınız..

http://dersnotusitesi.com/wp-content/uploads/2010/12/SozcukDuzeltme.png

KOLAY GELSİN..

@Yasemin Aslantürk

Otomatik içindekiler tablosu yapmak için buna uygun çalışmış olmanız gerekiyor. Uygun çalışmaktan kastım şu şekilde. İçindekiler tablosunda gözükmesini istediğiniz başlıkları önceden tanımlamış olmanız gerekiyor. tanımlama işlemi stiller bölümünden yapılmaktadır.
q1.jpg

Üstteki resimde stiller kasmında başlık 1, başlık 2 gibi ayarlamalar vardır. Bunlar başlığın kaçıncı dereceden olduğunu göstermektedir.

1. Başlık 1
1.1 Başlık 2
1.1.2 Başlık 3 gibi.

Bu stilleri kendinize göre düzenleyebilirsiniz.

Bu işlemi tamamladıktan sonra. Başvurular kısmına gelirseniz içindekiler bölümünü göreceksiniz.

q2.jpg

Hangi stilde içindekiler bölümü istiyorsanız seçmeniz yeterli. içindekiler listeniz hazır olacaktır. Burada önemli olan ilk kısım..
http://imageshack.us/photo/my-images/638/39595633.jpg/http://imageshack.us/photo/my-images/638/39595633.jpg

q2.jpg

q1.jpg

sanırım oldu, ben direkt sizin dediğiniz gibi yazmıştım aynen öyle kaldı, üst bilginin içinde iken sayfa no ekle bölümünden sayfa no ekle dedim(geçerli konumu koru diye bir seçenek vardı ona tıkladım) sonra" /" yazıp toplam sayfa adedim olan 20'yi yazdım, oldu