• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ofis çalışanlarına çevre eğitimi hk.

Arda Ünlü

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Dönüşüm Danışmanlık
Arkadaşlar merhaba,

Elinizde ofis çalışanları için hazırlanmış olan çevre eğitimi mevcut mudur acaba ? Varsa gönderebilirseniz çok sevinirim.

Kendim hazırlayabilirdim ama bugün belli olan bir durumdan ötürü yarın için acil bir eğitim vermem gerekti. Hassasiyetinize sığınarak yardımlarınızı talep ederim.

Teşekkürler şimdiden.

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
ardaunluMerhaba Arda Üstadım,

Çevre ile ilgili eğitim slaytını kendiniz hazırlarsanız hem siz öğrenmiş olursunuz hem de konuya hakim olursunuz. Bir de ne konuda eğitim vermek istiyorsunuz onu belirleyin. Örnek vermek gerekirse; geri kazanım tesisi çalışanlarına eğitim verecekseniz çok genele girmeden geri kazanım tesislerinde hangi atıklar çıkabilir, bu atıkları ne yapmak lazım tarzında slayt hazırlayabilirsiniz. Ayrıca Çevre ve İSG Çalışmaları konu başlığında paylaşımlar yapılıyor. Buradan yardım alabilirsiniz.

İyi çalışmalar. ☺

Arda Bey selamlar,

Şöyle bir yol gösterebilirim:
-Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın atık yönetimi ile herhangi bir sunumunu indirin.
- Eğitim vereceğiniz ofisle ilgili sorumlu kişiyle iletişime geçerek ofisle ilgili çevresel ne tür bir sıkıntıları olduğunu sorun.
- Eğitim vereceğiniz ofise önceden gidin orayı dolaşın, uygunsuz durumların fotoğrafını çekin ve slayta yerleştirin.

Şimdiden kolay gelsin

Size birkaç başlık önereceğim daha detaylı verilmesi gereken bence;
  • Evsel atıklar ve geri dönüşüm,
  • Atık elektronik ve elektirikli eşyalar, (Ofise belediyeden kutu isteyebilirsiniz bunun için, fotoğrafını da çeker bilgilendirmesini de yaparsınız. Maalesef evde tamire değer görmeyen eşyalar da çöpe atılmakta, yardımcı olursunuz hem çalışanlara bu konuda. Dikkat edin içerisine kağıt atmasınlar biraz göz önünde olsun :D )
  • Atık yağlar,
  • Firmada varsa kartuşlar,
  • Firmada varsa ömrünü tamamlamış lastikler,
  • Firmada varsa atık madeni yağlar,
  • Firmada varsa eski aküler vs.
Liste böyle genelden özele yani firma profiline göre gidebilir. Gayet ilgi çekici oluyor ilişkilendirme yapılırsa.