• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Paniğe kapılmadan nasıl iş bulunur?

Tarık Can

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
11 Aralık 2008
Şehir
Manisa
Firma
Cançed Çevre Danışmanlık ve Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti.
PANİĞE KAPILMADAN, NASIL İŞ BULUNUR?

Geçmiş yıllardaki ekonomik krizler işsizler ordusunu genişletti. Maalesef birçok insanımız işsiz. Ekmek aslanın ağzında değil, deyim yerindeyse midesinde. Peki öyleyse işi bulmak, işi kapmak için, ne yapmalıyız?
İş bulmak için öncelikle gazetelerin insan kaynakları eklerini, internette kurulan insan kaynakları sitelerini iyice bir taramalıyız. Bu sitelerin başında
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
,
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
,
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
,
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
. geliyor. Eski işyerinizdeki amiriniz ve arkadaşlarınızla ilişkiyi kesmeyin. Belli olmaz aniden bir iş imkanı yeniden çıkabilir. Akraba ve dostlarınız nasıl bir iş aradığınızı mutlaka bilmeli. Unutmayın birçok kimse hala referansla eleman alıyor. İnsan kaynakları şirketlerine öz geçmişinizi mutlaka yollayın. (Etkin cv nasıl yazılır yazımız haftaya çıkacak.)
Son olarak gazete, TV ve dergi haberlerini dikkatli takip edin. Yeni oluşumlardan haberiniz olsun. Örneğin uluslararası bir şirket Türkiye’de yatırıma giriyorsa bu sizin için yeni bir iş kapısı demektir.! Diyelim ki iş görüşmesine çağırıldınız. Gitmeden önce aklınızdan şu sorulara verebileceğiniz yanıtları düşünün:
• Bu işi niçin istiyorsunuz?
• 5 yıl sonra hangi görevde olmayı planlıyorsunuz?
• Güçlü yönleriniz, olumsuz bulduğunuz özellikleriniz neler?
• Niçin bu işe siz seçilmelisiniz?
• Stres altında çalışabilir misiniz?
• Başka hangi şirketlerle görüşüyorsunuz?

Alıntıdır...
 
Üst