Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Paniğe kapılmadan nasıl iş bulunur?

Konu, 'ARŞİV' kısmında Tarık Can tarafından paylaşıldı.

 1. Tarık Can

  Tarık Can Genel Yönetici

  PANİĞE KAPILMADAN, NASIL İŞ BULUNUR?

  Geçmiş yıllardaki ekonomik krizler işsizler ordusunu genişletti. Maalesef birçok insanımız işsiz. Ekmek aslanın ağzında değil, deyim yerindeyse midesinde. Peki öyleyse işi bulmak, işi kapmak için, ne yapmalıyız?
  İş bulmak için öncelikle gazetelerin insan kaynakları eklerini, internette kurulan insan kaynakları sitelerini iyice bir taramalıyız. Bu sitelerin başında www.insankaynaklari.com, www.tekadres.com, www.kariyer.net, www.yenibir.com. geliyor. Eski işyerinizdeki amiriniz ve arkadaşlarınızla ilişkiyi kesmeyin. Belli olmaz aniden bir iş imkanı yeniden çıkabilir. Akraba ve dostlarınız nasıl bir iş aradığınızı mutlaka bilmeli. Unutmayın birçok kimse hala referansla eleman alıyor. İnsan kaynakları şirketlerine öz geçmişinizi mutlaka yollayın. (Etkin cv nasıl yazılır yazımız haftaya çıkacak.)
  Son olarak gazete, TV ve dergi haberlerini dikkatli takip edin. Yeni oluşumlardan haberiniz olsun. Örneğin uluslararası bir şirket Türkiye’de yatırıma giriyorsa bu sizin için yeni bir iş kapısı demektir.! Diyelim ki iş görüşmesine çağırıldınız. Gitmeden önce aklınızdan şu sorulara verebileceğiniz yanıtları düşünün:
  • Bu işi niçin istiyorsunuz?
  • 5 yıl sonra hangi görevde olmayı planlıyorsunuz?
  • Güçlü yönleriniz, olumsuz bulduğunuz özellikleriniz neler?
  • Niçin bu işe siz seçilmelisiniz?
  • Stres altında çalışabilir misiniz?
  • Başka hangi şirketlerle görüşüyorsunuz?

  Alıntıdır...
   

İlginizi Çekebilir

broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...