Plastik kırma tesisi maliyetleri

sefa3355

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ÇORUMLULAR TİCARET
mehmet bey merhaba. yorumunuz için çok teşekkür ederim. bir ayda 75 ton plastik hurdası toplamak belki mümkün değil farkındayız. ama pvc işi yapan çevremiz çok. yüklü miktarda pvc hurdası temin edebilme ve devamlılık garantisi vererek bizi cesaretlendiydiler. benim öğrenmek istediğim sadece pvc hurdasinin neden diğer plastik hurdasindan pahallı olduğu ve şu an ki fiyatı ne kadar. kırılmış mal ve kırılacak mal olarak bunu öğrenmek istiyoruz. samsunda bu iş henüz pek bilinmeyen bir iş. bizde bundan faydalanabilirmiyiz araştırma yapıyoruz.

emin2

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
belediye
.... IFAT Eurasia Proje Müdürü Namık Sarıgöl, Avrupa Birliği’nin; geri dönüşüm, atıktan hammadde, ikincil ürün ve yakıt üretiminde yıllık 2 trilyon TL’lik gelir elde ettiğini, Türkiye’nin ise atıkları gömmek ve bertaraf etmek için yılda 15 milyar dolar harcadığını belirterek, atık yönetiminin bütüncül bir şekilde ele alınması derektiğini vurguladı.

Mehmet yeter

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Tanrıkulu geri donusum
@sefa3355
pvc diğer hurdalardan daha pahalı değildir. sadece tek kalem pvc yapıldığında ortalamanın biraz üzerine çıkar. 2 3 tane mal garantisi veren kişiye güvenilerek borca girilip bu sektöre atılmam ben olsam. samsundan satış yapacağınız yerler yine istanbulda zaten. tat belgesi alarak toplama ayırma yani al sat yapsan yine kazanırsın.madem söz verenler var aç bir yer al sat yap hem gör bakalım insanlar ne kadar sözünde duracak. tavsiyemdir. şu anki fiyatı da 1 lira ile 2 lira arasında değişir hurda satışları.

Batu_han27

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Tek ısı
Öncelikle herkese kolay gelsin bende plastik kırma işine girmek istiyorum bayadır bş araştırma içerisindeyim şimdi gerekli nakiti ayarladım tüm konuşmaları okudum 2 yıl öncesine ait şuan iç pazar ve piyasa hakkında bi bilgisi olan varmı .?

Umut G.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
-
Hocam çalıştığım kurumdaki bir proje için Nisan ayında Adana'da bir firmadan teklif almıştım. Ekipman listesi ve rakamlar aşağıdaki gibi. Toplamda 267.000 + KDV. Bu sadece plastik kırmak için gerekli olanlar. Granül işine girerseniz rakam 1 milyon TL civarına çıkacaktır. Tabi bu benim kurguladığım atık tipi, tonaj ve sisteme göre çıkan maliyet. Her bölge için farklılık gösterecektir. Size fikir vermesi için yazıyorum.
AÇIKLAMAMİKTARBİRİM FİYATSATIR TUTARI
80’LİK BİDON KIRMA MAKİNESİ190.000 TL90.000 TL
TEKLİ HELEZON SİSTEMİ112.000 TL12.000 TL
YIKAMA HAVUZU 5M175.000 TL75.000 TL
DİKEY SANTRİFÜJ MAKİNESİ160.000 TL60.000 TL
6 MT TAŞIMA KONVEYÖRÜ130.000 TL30.000 TL

Önceki cevapları görüntüle…

ibrahim27

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
geri dönüşüm ltd
merhaba Umut bey, bahsettiğiniz bu maliyet analizi kaç ton kapasite için?
iyi günler dilerim
ibrahim

Diğer cevapları görüntüle…

KubilayDuman

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Della Plastik San. Tic. Ltd. Şti.
@ibrahim27 80 lik kırma dediği için ayda en fazla 60-80 ton arası kırabilir. Ama yıkma havuzunun maliyeti kırma makinesi kadar neredeyse burada bir yanlışlık olabilir mi ?

Umut G.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
-
@ibrahim27 Yaklaşık 65-70 ton/ay için tasarlamıştık İbrahim Bey.
@KubilayDuman Proje bütçesi oluşturmak için firmadan aldığımız fiyat teklifi bu şekildeydi hocam, henüz proje hibe başvurumuz sonuçlanmadığı için alım aşamasına geçmedik, o kısımda daha detaylı araştırma yapacağız inşallah.

goncadgn

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Avrasya Geri Kazanım
Merhabalar, bu işi ben de uzun zamandır düşünmekteyim. Fakat cesarete ihtiyacım var sanırım :) Çorlu, İstanbul ya da Gaziantep'te ortak olarak yapmak isteyen olursa görüşebiliriz. Ben de 3 yıl ayırma, kırma, geri kazanım işi yapan tesiste çalıştım.