Polyester toprak altı septik ve atık su tankı

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Foseptik Tank

Konutların merkezi kanalizasyon sisteminin uzakta veya akışkanlık olmayacak derecede yüksekte olması durumunda lağım suyunu işleme tabi tutan, yeraltındaki geçirimsiz tanklar foseptik tank olarak adlandırılmaktadır. Karplas kalitesiyle üretilen iyi tasarlanmış fiberglas polyester foseptik tank en az 50 yıla kadar güvenle kullanım özelliğine sahiptir. Karplas foseptik tank toprak altı kullanım özelliğine göre özel mukavemette üretilmektedir. Karplas foseptik atık su ve lağım depolama tankları kurulum alanı özelliğine göre fabrika tam üretimli veya ön üretim demonte olarak imal edilmektedir. Demonte imalat yapılan Karplas polyester foseptik tank depoları uzman ekiplerimizce yerinde kurulum yapılmaktadır. Karplas polyester foseptik tanklar yüksek mukavemeti ile toprak altı koşullarında yüksek dayanıma sahiptir. Karplas foseptik tank özel havalandırma menfezi ve vidanjörle kolay boşaltım imkanı sunan know how yenilikçi atık boşaltma sistemine sahiptir. Karplas toprak altı polyester foseptik tank depoları 3 tondan 100 tona kadar özel olarak imal edilip uzman ekiplerimizce kurulum yapılarak kullanıma hazır teslim edilmektedir.

Kanalizasyon şebekesine uzak alanlardaki evler, villalar, sosyal tesis yapıları, kasaba ve köy evleri için Karplas uzun ömürlü, sorunsuz kolay boşaltımlı ve havalandırmalı foseptik tank depoları en ideal çözümdür. Karplas foseptik tank ve depoları kısa kürede üretimi, uzun ömürlü yapısı, ekonomik özelliğiyle tercih sebebidir.

Foseptik Depo
Merkezi atık kanalizasyon sistemine uzakta veya akışkanlık olmayacak derecede yüksekte olan konut ve evler için lağım suyunu sağlıklı depolama işlemine tabi tutan, yeraltındaki geçirimsiz tanklar foseptik depo olarak adlandırılmaktadır. Karplas kalitesiyle üretilen iyi tasarlanmış fiberglas polyester foseptik depo en az 50 yıla kadar güvenle kullanım özelliğine sahiptir. Karplas foseptik depo toprak altı kullanım özelliğine göre özel mukavemette üretilmektedir. Karplas foseptik atık su ve lağım depolama tankları kurulum alanı özelliğine göre fabrika tam üretimli veya ön üretim demonte olarak imal edilmektedir. Demonte imalat yapılan Karplas polyester foseptik depoları uzman ekiplerimizce yerinde kurulum yapılmaktadır. Karplas polyester foseptik depolar yüksek mukavemeti ile toprak altı koşullarında yüksek dayanıma sahiptir. Karplas foseptik depo özel havalandırma menfezi ve vidanjörle kolay boşaltım imkanı sunan know how yenilikçi atık boşaltma sistemine sahiptir. Karplas toprak altı polyester foseptik depoları 3 tondan 100 tona kadar özel olarak imal edilip uzman ekiplerimizce kurulum yapılarak kullanıma hazır teslim edilmektedir. Kanalizasyon şebekesine uzak alanlardaki evler, villalar, sosyal tesis yapıları, kasaba ve köy evleri için Karplas uzun ömürlü, sorunsuz kolay boşaltımlı ve havalandırmalı foseptik depoları en ideal çözümdür. Karplas foseptik depoları kısa kürede üretimi, uzun ömürlü yapısı, ekonomik özelliğiyle tercih sebebidir.

Lağım Tankı
Kanalizasyon sisteminin merkezi şebekeye bağlı olmadığı alanlarda ideal olarak kullanılan foseptik depolama tankları halk arasında lağım tankı veya lağım depose olarak da adlandırılmaktadır. Ülkemizde köyler, kasabalar ve şehir merkezlerine uzak bölgelerde kalan ev ve villalar için foseptik lağım tankı ideal kullanım özelliğine sahiptir. Karplas tecrübesiyle üretilen toprak altı kullanım özelliğine sahip foseptik lağım tankları yüksek kalitede uzun ömürlü çözümdür. Karplas foseptik lağım depolama tankı ile kanalizasyon sorununu sağlıklı çözüme kavuşturarak gündeminizden çıkartın. Karplas foseptik lağım depo tankları özel havalandırma menfezine ve vidanjörle rahat tahliye sistemine sahiptir. Karplas lağım depolama tankları toprak altı koşullarına uygun üretildiğinden sızdırma ve kırılma yapmaz.

Septik su deposu
Kirlenmeyi kontrol edilemez derecede artıran çevre sorunlarının yaşandığı günümüzde en önemli sorunlardan biri de su sorunudur. Küresel ısınmaya yol açan kontrolsüz sanayileşme ve bunun getirdiği atıklar su kaynaklarını tehdit etmektedir. Ülkemizde bulunan bir çok büyük göl ve akarsu (Yedi Göller – Bolu, Seyfe Gölü – Kırşehir, Menderes Nehri, Meke Gölü – Konya, Manyas Gölü, Kızılırmak, Filyos Çayı – Zonguldak, Doğancı Barajı – Bursa, Büyükçekmece Gölü – İstanbul, Çakırgöl – Gümüşhane, Bağlama Gölü – Hatay, Hotamış Sazlığı – Konya, Eşmekaya Sazlığı – Konya, Ladik Gölü – Samsun, Beyşehir Gölü, Tuz Gölü, Eber Gölü – Bolvadin Afyon, Suğla Gölü – Konya, Samsam Gölü – Konya, Gavur Gölü – Kahramanmaraş, Kestel Gölü – Burdur, Amik Gölü – Hatay vb.) söz konusu çevresel sorunlar sebebiyle yok olmuş veya eski büyüklüklerinden çok uzak görünüme sahip durumdalar.

Toprak altına özel olarak uygulanan septik su depolarıyla yağmur suyu, kar suyu gibi doğal su kaynaklarını güvenle depolamak artık mümkün. Karplas polyester septik su depoları uzun ömürlü yapısıyla çiftliklerde, villalarda, toplu konut alanlarında boşa akıp giden doğal suları depolayarak güvenli ve ekonomik kullanım imkanı sunar. Karplas polyester septik su depoları toprak altı koşullarına göre özel olarak imal edildiğinden uzun yıllar sağlıklı kullanım özelliğine sahiptir. Karplas septik su depoları 3 tondan 100 tona kadar imal edilerek uzman ekiplerimizce yerinde montaj yapılmaktadır.

Foseptik atık deposu
Merkezi atık kanalizasyon sistemine uzakta veya akışkanlık olmayacak derecede yüksekte olan konut ve evler için lağım suyunu sağlıklı depolama işlemine tabi tutan, yeraltındaki geçirimsiz tanklar foseptik atık deposu olarak adlandırılmaktadır. Karplas kalitesiyle üretilen iyi tasarlanmış fiberglas polyester foseptik atık deposu en az 50 yıla kadar güvenle kullanım özelliğine sahiptir. Karplas foseptik atık deposu toprak altı kullanım özelliğine göre özel mukavemette üretilmektedir. Karplas foseptik atık su ve lağım depolama tankları kurulum alanı özelliğine göre fabrika tam üretimli veya ön üretim demonte olarak imal edilmektedir. Demonte imalat yapılan Karplas polyester foseptik atık depoları uzman ekiplerimizce yerinde kurulum yapılmaktadır. Karplas polyester foseptik atık depolar yüksek mukavemeti ile toprak altı koşullarında yüksek dayanıma sahiptir. Karplas foseptik depo özel havalandırma menfezi ve vidanjörle kolay boşaltım imkanı sunan know how yenilikçi atık boşaltma sistemine sahiptir. Karplas toprak altı polyester foseptik atık depoları 3 tondan 100 tona kadar özel olarak imal edilip uzman ekiplerimizce kurulum yapılarak kullanıma hazır teslim edilmektedir.

Kanalizasyon şebekesine uzak alanlardaki evler, villalar, sosyal tesis yapıları, kasaba ve köy evleri için Karplas uzun ömürlü, sorunsuz kolay boşaltımlı ve havalandırmalı foseptik depoları en ideal çözümdür. Karplas foseptik atık depoları kısa kürede üretimi, uzun ömürlü yapısı, ekonomik özelliğiyle tercih sebebidir.

Atık su deposu
Karplas atık su depoları atık su uzaklaştırma amaçlı kanalizasyon şebekesinin bulunmadığı alanlarda güvenli, ideal ve ekonomik atık su depolama çözümüdür. Camelyaf takviyeli polyester malzemeden özel mukavemetli olarak üretilen Karplas atık su deposu açık veya toprak altı kullanıma özel olarak imal edilmektedir. Polyester atık su depoları özel havalandırma menfezi ve vidanjör boşaltma kapağına sahiptir. Karplas atık su deposu nakliye koşulları ve kurulum yeri imkanlarına göre fabrika tam üretimli veya parçalı demonte üretimli olarak sevk edilmektedir. Demonte ön üretimli atık su depoları uzman ekiplerimizce kurulum alanında montajlanarak kullanıma hazır teslim edilmektedir. Atık su depoları 3 tondan yüz tona kadar imal edilmektedir. Ürünlerimiz üretim ve montaj hatalarına karşı Karplas güvencesi altındadır. Karplas atık su deposu foseptik atıkları başta olmak üzere, endüstriyel tesislerde arıtma sisteminde depolama tankı olarak da kullanılmaktadır.

Yağmur suyu depolama tankı
Günümüzde küresel ısınmanın yol açtığı çevresel sorunlar büyük artış göstermektedir. Buna bağlı olarak doğal depolama alanları olan akarsu ve göllerdeki su kaynakları hızla yok olmaktadır. Su ile ilgili bu sorunlar yaşanırken diğer yandan da boşa akıp giden yağmur ve kar sularının depolanması büyük önem taşımaktadır. Bu amaçla üretilen Karplas polyester yağmur suyu depoları; endüstriyel seralar, çiftlikler, villalar, şehir şebeke suyunun ulaşmadığı toplu konut alanları, su ihtiyacının vazgeçilmez olduğu endüstriyel meyve bahçeleri gibi alanlarda güvenli ve ekonomik yağmur suyu depolama çözümü sunmaktadır. Karplas yağmur suyu depolama tankı yüz tona kadar toprak altı ve toprak üstü özelliklere göre özel olarak üretim yapılmaktadır. Küçük ebatlar fabrika tam üretimli yapılan yağmur suyu depolama tankları büyük ebatlar fabrika demonte üretim sonrası kurulum yerine sevk edilerek uzman Karplas ekiplerince kullanıma hazır nitelikte teslim edilmektedir. Toprak altına özel olarak uygulanan septik su depolarıyla yağmur suyu, kar suyu gibi doğal su kaynaklarını güvenle depolamak artık mümkün. Karplas polyester septik su depoları uzun ömürlü yapısıyla çiftliklerde, villalarda, toplu konut alanlarında boşa akıp giden doğal suları depolayarak güvenli ve ekonomik kullanım imkanı sunar.

Yeraltı su deposu (toprak altı su deposu)
Karplas toprak altı su deposu güçlendirilmiş yapıda özel dayanımlı olarak imal edilmektedir. Karplas toprak altı su deposu farklı kullanım amaçları için kullanılabilmektedir. Karplas yer altı depolar şehir su şebekesinin bulunmadığı alanlarda içme ve kullanma suyu depolama çözümü için kulanılırken, yağmur ve kar suyunu depolama amaçlı olarak da kullanılabilmektedir. Karplas yer altı su deposu uzun ömürlü kullanıma sahiptir. (En az elli yıl güvenle kullanılabilir) Parlak ve akışkan yüzeyiyle kir ve tortu bırakmaz. Uzun yıllar bakım gerektirmez. Camelyaf polyester özel takviyelerle toprak altında yüksek dayanıma sahiptir. Çürüme ve kokma yapmaz. Karplas üç tondan yüz tona kadar toprak altı su depose üretimi gerçekleştirmektedir.

Septik Depo
Sanayileşmenin bir sonucu olan küresel ısınma her şeyde olduğu gibi su kaynaklarını da ciddi tehdit altına almış durumda. Küresel ısınmaya yol açan kontrolsüz sanayileşme ve bunun getirdiği atıklar su kaynaklarını tehdit etmektedir. Ülkemizde bulunan bir çok büyük göl ve akarsu söz konusu çevresel sorunlar sebebiyle yok olmuş veya eski büyüklüklerinden çok uzakkonuma gelmiş durumdadır. Bu nedenle doğal göllerimizde bulunan bir çok kuş türü de suların yok olması ve var olanlarında kirlenmesi nedeniyle malesef yok olmuş durumda. Toprak altına özel olarak uygulanan septik su depolarıyla yağmur suyu, kar suyu gibi doğal su kaynaklarını güvenle depolamak artık mümkün. Karplas polyester septik su depoları uzun ömürlü yapısıyla çiftliklerde, villalarda, toplu konut alanlarında boşa akıp giden doğal suları depolayarak güvenli ve ekonomik kullanım imkanı sunar. Karplas polyester septik su depoları toprak altı koşullarına göre özel olarak imal edildiğinden uzun yıllar sağlıklı kullanım özelliğine sahiptir. Karplas septik su depoları 3 tondan yüz tona kadar imal edilerek uzman ekiplerimizce yerinde montaj yapılmaktadır.

1.JPG 2.JPG 3.jpg4.jpg 5.jpg 6.jpg

Kaynak : karplas.com.tr
 
Üst