Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

RENEX 2009 Yenilenebilir Enerji Fuarı

Konu, 'ARŞİV' kısmında Tarık Can tarafından paylaşıldı.

 1. Tarık Can

  Tarık Can Genel Yönetici

  İstanbul'daki arkadaşlara bu fuara vakit ayırmalarını tavsiye ediyorum.
  Fuar adı : RENEX 2009
  Konusu : Yenilenebilir Enerji (Rüzgar, Güneş, Jeotermal, Biokütle) Teknolojileri, Isı Pompaları ve Kojenerasyon Sistemleri Fuarı
  Tarihi : 05-08 Kasım 2009
  Fuar alanı : İstanbul Fuar Merkezi
  Eki Görüntüle 11807
  Hannover-Messe Sodeks Fuarcılık A.S. Türkiye'nin en büyük ihtisas fuarı olan ISK- SODEX'i (Uluslararası Isıtma, Soğutma Klima, Havalandırma, Yalıtım, Pompa, Vana, Tesisat, Su Arıtma ve Güneş Enerjisi Sistemleri Fuarı) düzenlemektedir.

  En son 08-11 Mayıs 2008 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi / CNR Expo'da düzenlenen ISK-SODEX 2008 Fuarı, 131'i yabancı olmak üzere 801 firmanın katılımıyla, 51.211 m2'lik alanda gerçekleştirilmiştir. 84 ülkeden 7560'ı yabancı olmak üzere, 78.243 kişinin ziyaret ettiği fuar, Türkiye'de düzenlenen bütün fuarlar içinde Türkiye'nin en büyük endüstriyel fuarıdır. Kısacası rakamlar iklimlendirme, soğutma ve tesisat sektöründe yurtiçinde zirvede olan SODEX markasının uluslararası arenada da zirveye yaklaştığının ispatıdır.

  Hannover-Messe Sodeks Fuarcılık A.S., ortağı olan dünyanın en büyük fuar alanına sahip Deutche Messe AG'nin de desteğiyle, 2009 yılında kalitesi ve birikimini RENEX fuarını düzenlemek için kullanacaktır. Fuarın ana temalarını Yenilenebilir Enerji Kaynakları, Enerji Verimliliği, Arıtma Sistemleri, Su, Çevre ve Akışkan Kontrolü Teknolojileri oluşturacaktır.

  Dünyada Yenilenebilir Enerji Kaynakları
  Global ısınma, artarak devam eden çevre kirliliği, petrol fiyatlarındaki düzensizlik uzun zamandır hepimizin ana gündemini oluşturuyor. Dünyanın artık bu kaynaklarla devam edemeyeceği aşikar olduğundan alternatif kaynaklara hızlı bir yöneliş başladı. Bununla ilgili en büyük hedefi Avrupa Birliği Enerji Komisyonu oluşturmuştur. Yenilenebilir Enerjilerin (Özellikle rüzgar, su, güneş ve bioyakıt) hızla geliştirilmesi yönünde adımlar atmıştır.

  Avrupa Birliği ve diğer ülkelerin hızla yenilenebilir kaynaklara yöneldiği çağımızda Türkiye'de bu hıza ayak uyduruyor ve her geçen sene alternatif enerji üretimi için termal, rüzgâr, güneş, bioyakıt, hidro gibi alternatif kaynaklar için yatırımlar yapıyor. Ülkemiz alternatif kaynaklar açısından çok zengin olup Hidro Enerji üretimi için projelendirilmiş ve gerçekleşmeyi bekleyen 69.173 Gwh yatırım bulunmaktadır. Jeotermal enerji potansiyeli açısından dünyanın 7. ülkesi konumundadır. Rüzgar enerjisi santrali ile ilgili 2010 yılına kadar 1.048.01 Mw, Güneş enerjisi için de 2010 yılına kadar 602 Kton yatırım beklenmektedir. Bioyakıt üretimi için de yıllık 8.7 milyon ton potansiyele sahiptir. (Kaynak: Başbakanlık Yatırımı Destek ve Tanıtım Ajansı- Türkiye Enerji Sektörüne Bakış)
   

İlginizi Çekebilir

indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları
TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...