Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Rock festivalinde çevre katliamı iddiası

Konu, 'ARŞİV' kısmında Hazel Candan tarafından paylaşıldı.

 1. Hazel Candan

  Hazel Candan CMNet Üyesi

  İzmir'in turistik ilçesi Foça'nın yeşillenmesi için çaba gösteren ve ücretsiz bağış fidanlarıyla adından söz ettiren ‘Avcı Peyzaj Fidancılık ve Çiçekçilik A.Ş.'nin sahibi Hayrettin Avcı, düzenlenen rock festivali ardından ağaçlandırma bölgelerinde ortaya çıkan duruma tepki gösterdi. Ağaçlandırdıkları bölgenin rock festivalinden önceki, festival sırasındaki ve sonraki durumunun içler acısı olduğunu ifade eden Avcı, 4 gün süren bu etkinliğe gelen binlerce müziksever ve çevrecilerin uzun zamandan bu yana el birliği ile yeşillendirmeye çalıştığı geleceğin cenneti İngiliz Burnu yarımadasını çöle çevirdiğini söyledi.

  Foça'da yaşayan herkes gibi Foça'nın bakir kalmasından yana olduğunu belirten Avcı, ilçede yeşil ile mavinin bir arada bulunmadığını, bu eksiklikten şikayetçi olma yerine, yeşillendirme adına adım atılması gerektiğini kaydetti. Bundan hareketle Foça'nın yeşillendirilmesine katkıda bulunmak için okulların ağaçlandırma projelerine destek olmaya karar verdiğini belirten Avcı, şöyle dedi:

  “Kısa sürede Avukat Rıfat Bozkurt, Emekli Albay Volkan Sucukçu, Mimar Ercüment Kuyumcu ve İbrahim Gürsu gibi diğer Foçalı çevrecilerden de destek aldık. Cemil Midilli, Anadolu, Turizm Meslek Liseleri, Foça Çıkarma Filosu Komutanlığı, Foça Jandarma Komando Okul Komutanlığı, Foça Çevre Dostları, Tabiatı Koruma Derneği ve Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri ve öğretmenlerinin büyük katkıları ile Foça'da son 3 yıl içerisinde 50 bin fidan diktik.”

  “ÇÖLE ÇEVİRDİLER”

  Tabiat varlıklarının sadece orman yangınları ile katledilmediğine dikkat çeken Avcı, doğa ve çevrenin bazen Foça'daki gibi bilinçsizce yapılan kötü organizasyonlarla da yok edilebildiğini anlattı. ‘Avcı Peyzaj Fidancılık ve Çiçekçilik A.Ş.'nin sahibi Hayrettin Avcı, şöyle dedi:

  “İlçemizde 4 gün süren rock festivaline gelen on binlerce müziksever, biz çevrecilerin uzun zamandır el birliği ile yeşillendirmeye çalıştığı, geleceğin cenneti İngiliz Burnu yarımadasını çöle çevirdi. Çevre dostları ile öğrencilerimizin, İngiliz Burnu yarımadasında kendi elleri ile belki de gelecek yıllar için hayal kurarak toprakla buluşturdukları fidanların yok edildiğini gördüklerinde, çevreciliğe olan sevgilerinde tahribat olacağı endişesi içerisindeyim.

  İngiliz Burnu yarımadasında öğrencilerimizin diktiği 10 bin fidan ile birlikte onların gelecekteki yemyeşil bir Foça hayalleri de yok edilmiştir.”
   
 2. Can Avşar

  Can Avşar Genel Yönetici

  çekirge sürüsü ssankii çöle çevirmişler :)
   

İlginizi Çekebilir

SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...