Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

'Seninki kaç santim?''

Konu, 'ARŞİV' kısmında Can Avşar tarafından paylaşıldı.

 1. Can Avşar

  Can Avşar Genel Yönetici

  102.000 kişi balığını ölçtü

  Greenpeace Akdeniz’in ''Seninki kaç santim?'' sloganıyla başlattığı yavru balık kampanyasına destek veren 100,000'den fazla kişi yavru balığa hayır diyor.  balikcetvel.hlarge.jpg
  Greenpeace'in yavru balık kampanyasının duyurulmasından yalnızca 3 hafta sonra www.kacsantim.org sayfasındaki imza kampanyasına katılanların sayısı 100.000’i aştı. Aynı zamanda Facebook sayfasında 24.000 kişi linki paylaşırken, 3.200 kişi de tweet’ledi.Greenpeace Akdeniz, yavru balık projesi ile denizlerimizin geleceğini tehlikeye atan yavru balık avı ve satışının durdurulması için çağrıda bulunuyor. Greenpeace, tüketicileri, www.kacsantim.org sitesinde de yer alan ve bilim insanlarının balıkların üreme boylarına ve stok durumlarına göre önerdiği balık boyları cetveli sayesinde, doğru balık tüketimi konusunda bilinçlendiriyor.
  Facebook’taki arkadaşlarına bu internet sitesini tavsiye edenler, kendi sanal balıklarını büyütebiliyor, böylece bu türlerin üreme boylarını da öğrenmiş oluyor. Önemli ticari balık türlerinden 9 tanesini ele alan sanal oyunda balıkların hepsini büyütenler “seninki kaç santim” tişörtü kazanıyor.  Greenpeace Akdeniz Denizler Kampanyası Sorumlusu Banu Dökmecibaşı “102.000 kişinin desteği, üç tarafı denizlerle çevrili bir ülkenin insanlarının denizle olan bağının gücünü gösteriyor. Tüketiciler, yavru balık kampanyasını benimsedi ve Bakanlık’tan yavru balık avının ve satışının durdurulmasını talep ediyor. Tarım ve Köyişleri Bakanlığı acilen denizlerine sahip çıkan kamuoyunu ve geleceklerini korumak isteyen balıkçıların çağrısını dinleyerek, balıkların yasal avlanma boylarını bilimsel gerçeklere göre yeniden düzenlemeli, yavru balık avlanmasını ve satılmasını engellemeli” dedi.

  balikcetvel.hlarge.jpg
   
 2. Öner Gülbahar

  Öner Gülbahar CMNet Üyesi

  2050’de dünyadaki balık stokları tükenecek. Denizleri hala sonsuz bereket kaynağı olarak görüyorsanız çok yanılıyorsunuz. Büyük balıkların %90’ı çoktan yakalandı. Toplam balık stoklarının %60’ı bitti. Gerı kalan %40 ise 40 yıl içinde son bulacak. Balıkların bittiği gün deniz yaşamı da bitecek. Sende tıkla http://bit.ly/e6XUv3 yavru balık kampanyasına destek ol!
   
 3. FatihYılmaz

  FatihYılmaz CMNet Üyesi

 4. emrepezuk

  emrepezuk CMNet Üyesi

 5. Kezban Özer

  Kezban Özer CMNet Üyesi

 6. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu