• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Sıfır Atık Yönetmeliği Kapsam Hakkında

Elzem

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
InsaatSektoru
Herkese Merhabalar,
Bir inşaat firmasının yönetim ofisinde çevre görevlisi olarak çalışıyorum.
Sıfır Atık Yönetmeliği EK-1 SIFIR ATIK YÖNETİM SİSTEMİNİN OLUŞTURULMASINA YÖNELİK UYGULAMA TAKVİMİ b)Bina ve Yerleşkeler İçin Uygulama Takvimi kısmında geçen 2. grup binalardan
İş merkezi ve Ticari Plazalar

100 ve üzeri ofis/büro kapasiteli
kapsamında bahsedilen iş merkezlerinin tam tanımı nedir?
Uygulamaya dahil olup olmayacağımızı nasıl öğrenebilirim?

Şimdiden teşekkürler

Fatih KoçakMerhaba Fatih Bey,
Cevabınız için teşekkür ederim.
Aslında ben de burayı inceledim.
2. grupta bahsedilen iş merkezi ve ticari plazalardan kastedilen tanımı merak ediyorum.
Açıkçası çalıştığım yerin bu kapsamda olduğunu düşünmüyorum.
Bir holdingin merkez ofisi, başka firmalar bulunmuyor binalar yalnızca şirkete ait bu yüzden iş merkezi veya ticari plaza sayılmaz gibi yorumluyorum.
Sizin bir yorumunuz fikriniz olur mu?

Önceki cevapları görüntüle…
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
elzem.12Aslında konu ile ilgili tabi ki İl Müdürlüğüne sormanız daha sağlıklı olur. O konuda yardımcı olması açısından ilgilenen Mühendislerin mail adreslerini ekleyeyim.
Benim fikrimi soracak olursanız , bir holdingin merkez binası olduğunu düşünürsek iş merkezi olarak değerlendirilir. Tabi ki yönetmelik baz alındığında kişi sayısına göre geçiş tarihini belirlersiniz. Ben firmamda üretim tesisi kısmında geçişi sağladım. Merkez ofisleri başka bir ilde bulunuyordu tercihleri üzerine onları da sisteme dahil ettim.
Bence sizinde İş Merkezi olarak nitelendiğinizi düşünüyorum. Sisteme geçiş için tarih beklemeden erkenden aksiyon almanızı tavsiye ederim. Düzen olarak çok fazla + sı oluyor :)
1608559119630.png