• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Sıfır atık

sibell.albyrk

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
hızır
Merhabalar,sıfır atık yönetmeliğinde geçen ek 1 kapsamında yer alan tesislerin atık çıkmadığı nedeniyle konudan muaf olma durumu olabilir mi?

sibellkrksMerhabalar ,

Ek - 1 niteliğinde olan firmalardan atık çıkmaması pek kabul edilebilir bir durum olmaz tahminimce, ayrıca sıfır atık muafiyet şeklinde bir durum yok.
Yönetmeliğe göre kapsamda olan firmaların gerekli başvuru ve belgelendirme işlemlerini yapması gerekmektedir.

Fatih KoçakKonuyla alakalı yardımcı olmaya çalıştığım akaryakıt istasyonlarından biri 'bizim atığımız çıkmıyor o yüzden bununla alakalı yazı aldık' dedi, yazıyı kendim görmedim ama akaryakıt istasyonları da ek1 kapsamında ve bu sisteme geçişleri haliyle zorunlu, insanları yanlış mı yönlendirdim acaba diye şüpheye düştüm. Teşekkür ederim Fatih bey.

Akaryakıt istasyonları insanların bol bulunduğu uğrak yerler. Sıfır atıktaki asıl amaç, insanların atıklarını atacağı yerleri artırmak. Ben yolculuk sırasında yakıt almaya uğradığımda arabamda bulunan atıkları, o istasyonun atık kumbaralarına atabilmeliyim. Marketi olan istasyonları apayrı tutuyorum. Sıfır atıkta değerlendirilemeyen atık diye bir bölüm var, istasyonunuz atık çıkmıyor diyor ise mutlaka değerlendirelemeyen atık çıkıyor olmalı (mesela çay olmazsa olmazdır petrollerde, çayın posası da mı çıkmıyor diye sorabilirsiniz)