• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Sitelerde arıtma

mehmet28

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
16 Şubat 2010
Slm arkadaŞlar yardiminiza İhtİyacim var 100 daİrelİk bİr sİtede ne gİbİbİr aritma yÖntemİ uygulanir debİ nasil hesaplanir ve hangİ tÜr bİr aitma sİstemİ uygulanir bu konuda hİÇ bİr bİlgİm yokk yardimci oursaniz sevİnİrİmm aritmada nasil bİr dÜzenek olabİlİr veya nasil sorunlarla karŞilaŞabİlİrİz
 
Evsel atıksu paket arıtma uygun olur. Debi hesabı içinde 100 dairede kaç kişi yaşıyor bunu belirleyin. İller bankası yönetmeliğinde kişi başına su kullanım değerleri mevcut veya litertür araştırmasıda yapabilirsiniz. Burdan uygun olan değeri seçersiniz. Sonra,

Q=kişi sayısı* aldığınız değer (L/kişi.gün) size günlük su tüketim değerinizi verir.
 
Nüfusu <1000 kişi olan yerleşim yerlerine evsel atıksu arıtma tesisi uygulamak için İller Bankası hesabına gerek yok. Uygun nüfusa göre piyasadaki paket sistemler rahatlıkla kullanılabilinir.
 
Merhaba öncelikle arıtma denince hep aklımızı atık arıtımı geliyor her nedense.. Sorayım bende öncelikle atık su mu arıtılacak yoksa burda bulunan kuyu suyu vs.. İçme suyuna mı dönüştürülecek ?? 2. seçenek ise ayrıntılı bir cevap vermeye çalışcağım.

İYİ ÇALIŞMALAR
 
arkadaşlar bahsettiğim evsel atıksu benim öğrenmek istedğim belediyeler sitelerden arıtma isteyebilr mi ya da isterse neye dayandırarak isteyebilir biliyorsunuz ki maliyetli bu paket arıtma insanlar haliyle itiraz edeceklerdir tabi bunları mütehitlerden yapmaları istenecektir değil mii bu konudaa ne düşünüyorsunuz
 
Mehmet bu tür sorunlar genelde turistlik yerlerde çok oluyor. Belediyelerin konuya bakışı şöyle ; Site yada villa tipi toplu konutlarda oturan insanlar zaten zengin.. Atığınıda kanalizasyonuma vermesin kendisi halletsin.. Bunlar belediye encümeninin aldığı karara bağlı.. Özelliklede gelirleri sınırı belediyelerde bu çok görülen bir olay.. Paket arıtmaların maliyetleride öle çok yüksek şeyler değil..
 
Üst