• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Sitelere arıtma tesisi

Eylem Karaca

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
9 Şubat 2010
arkadaşlar sizden bir fikir almak istiyorumm belediye başkanı yeni yapılacak sitelerden arıtma tesisi zorunlu olsun diyorr bu konuda ne diyebilirimm üstelik kanalizasyon şebekesi de tam değill ilçede yardımcı olur musunuz siz ne düşünüyorsunuz
 
Öncelikle bölge turistik bir bölge mi? Kanalizasyon tam değil dediniz tam değilse arıtıldıktan sonra deşarı nereye, nasıl ve kim yapacak. Belediye mi yapacak site yönetimi mi?
Böyle bir durumda paket arıtma yapılacak muhtemelen.
 
karadenizde sahilde bir ilçee yenii iller bankası ile sözleşme imzalandı kanalizasyon ve derin deniz deşarjı için böyle bir arıtma tesisinin ilçeye getirisi götürüsü ne olur
 
İlçe arıtma tesisi için anlaşma imzaladı diyorsunuz, kanalizasyonda yapılıyor. Peki bu projelerin hayata geçirilmesi ne kadar süre alacak. Bunlar yapılırken sitelerden arıtma tesisi istemek haksızlık olur bence. Şimdiye kadar insanlar ne yapıyorsa bir müddet daha yapmaya devam etsinler, sizde bu insanlara kanalizasyon götürün bence..

Arıtma tesisinin ilçeye elbette getirisi olacaktır. En basitinden bence insanların temiz bir ortamda yaşama hakkına katkıda bulunulmuş oluyor. Aynı zamanda zamanla bu sahil kasabamız turizm noktası haline de gelebilir. Tesiste bu noktada avantaj sağlayacaktır.
 
fatih bey henüz belediyeden meclis kararı çıkmış bu kanalizasyon şebeke kesin projesi vederin deniz deşarjı ihale yapılmamış öğrendiğim kadarıyla... bu sitelere arıtma tesisi için başkana nasıl bir teknik açıklama yapabilirim başkanı nasıl ikna edebilirim yardımcı olur musunuzz
 
Çok basit "halka ekstradan harcama yaptıracaksınız, bunu halkın bir dahaki seçimlerde değerlendireceğini söyleyin. Atıksuları uzaklaştırmak bizim görevimizken insanlara yaptırıyoruz diyin. Bunu unutmayacaklardır." Emin olun böyle bir açıklama daha etkili olacaktır. Teknik konulara başlarsanız belkide dinlenmeyeceksiniz hiç :)

teknik kısmına gelince her sitede arıtma tesisi yaptırırsak bunları işletecek kalifiye elemana ihtiyaç duyulacak veya öğrendikleri kadarıyla kendileri işletmeye çalışacaklar diyin. Eğer doğru işletilemezse çevreye kötü koku ve mikropların hakim olacağını bununda halk sağlığını olumsuz etkileyeceğini söyleyin. İlçeye kurulacak birden fazla arıtma tesisinin bölgeye yarardan çok zarar getireceğini bu cümlelerle açıklayabilirsiniz sanırım..

İyi çalışmalar.
 
Üst