• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Skelabrator Tanıtım

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Katılım
7 Aralık 2008
Şehir
Yurt Dışı
Firma
ABL Group
SKELEBRATOR
Su Şebekesi Sistemleri İçin Şebeke Sadeleştirilmesi

Skelebrator su şebekeleri oluşturulduktan sonra değişik seviyelerde sadeleştirmesini sağlayan bir modüldür. Böylelikle daha geniş bir aralıkta model uygulamalarınızın üstesinden gelebilirsiniz. Skelebrator sayesinde bağlanılabilirlik ve hidrolik eşitliği bozmadan, su ihtiyaçlarını yeniden tahsis ederek otomatik olarak şebekenizin karmaşıklığını ortadan kaldırabilirsiniz.
Skelebrator verimlilik ve optimizasyon çözümleri için WaterCAD’e ek bir moduldur, WaterGEMS’in ise içeriğinde bulunmaktadır.
http://www.mekansal.com.tr/urunler_SKELEBRATOR_files/image001.gif

Şebeke Özellikleri
Şebeke Bağlılığı: Kullandığı akıllı şebeke algoritması sayesinde şebekedeki kopuklukları engeller.
Hidrolik Eşitlik: Skelebrator sayesinde sadeleştirmeyi en yüksek seviyede yapsanız dahi kompleks modelin hidrolik yapısını korumayı başarır.
Skeletonization
Data scrubbing:Kullanıcılar tarafından belirlenen kriterlerle kaldırılan borular yüzünden boşta kalan düğüm noktalarını otomatik olarak kaldırır.
Branch trimming:Ölü sonlar, servis bağlantıları ve hidrantlar ile sonlanan kısa boru segmentlerini kaldırır. Branch trimming işleminde kaldırma işlemi için seviyeyi kullanıcı tarafından belirlenebilir ve su ihtiyaçları otomatik olarak bir üst düğüme taşınır.
Series pipe removal: Belirlenen boru ve düğüm noktaları kriterlerine göre otomatik olarak gereksiz boru dilimlenmelerini kaldırır.
Paralel pipe removal: Paralel boruları hidrolik olarak eşlenik bir boru haline geitrir.
Diğer Özellikler
Skeletonization işlemini modelinize uygulamadan önce önizleme imkanı sunar.
Elemanları tek tek kaldırabilmek için grup halinde önizleme yapılabilir.
Büyük sanayi alanları gibi yerlerdeki elemanlar işaretlenerek skeletonization işlemine alınması engellenebilir.
Skeletonization otomatik ve ya manuel olarak yapılabilir.
Skeletonization ayarlarınızı tekrar kullanmak için kaydedebilirsiniz.
Skeletonization işlemini kontrol edebilmek için koşullar ve toleranslar ekleyebilirsiniz.
WaterCAD,WaterGEMS,GIS,CAD verilerini de skeletonization işlemine katabilirsiniz.
 
Üst