• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Strap atıkları

Arda Ünlü

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Dönüşüm Danışmanlık
Arkadaşlar merhaba,

Strap atıklarını hangi atık kodu ile teslim edilmelidir sizce? Ayrıca ürünleri sarmak için kullanılabilecek bildiğiniz daha çevreci bir madde var mıdır?

Yurtdışına ihracat yapan bir firmayız ve müşterimiz bizden strap yerine daha çevreci bir materyal ile ürünleri sarmamızı istedi. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

Evet plastik strap.

Başka yerlerde acaba başka tür bir sarma işlemi uygulanıyor mudur? Araştırıyorum internetten ama konu ile ilgili birşey bulamıyorum.

Yani plastik yerine en fazla demir kullanırsınız. Daha çevreci ne olabilir ürününüze de bağlı tabi.

Plastik straplar içinde ambalaj olarak değerlendirildiği için 15 01 02 atık kodundan çıkış yapabilirsiniz.

@Fatih Koçak teşekkürler Fatih bey. Kompozit malzeme üretiyoruz. Demir ürüne zarar verebilir diye düşünüyorum. İnanın bizde sıkıştık kaldık daha çevreci ne olabilir diye :)