• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

SU-PRO 2009 Öğrenci Proje Yarışması

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Katılım
7 Aralık 2008
Şehir
Yurt Dışı
Firma
ABL Group
Ekli dosyayı görüntüle 11842

Üniversitelerin ilgili bölüm öğrencileri ile yeni mezunların katılabildiği yarışmaya; sunulacak araştırmaların en geç bir yıl içinde yapılmış olması ve başka bir yarışmadan ödül almamış olması gerekiyor.

Yarışma konuları ise şöyle; "Su Temini ve Çevre Sağlığı", "Su Yönetimi", "Su Yapıları", "Suların Arıtılması", "Suyun Tasarrufu" ve "Tarihi Su Yapıları".

Ön kayıtları 30 Mayıs 2009 tarijhinde başlayacak yarışma için projelerin, 30 Temmuz 2009 tarihine kadar teslim edilmesi gerekiyor.

Yarışmanın Adı: SU-PRO 2009 Öğrenci Proje Yarışması
(Prof.Dr.Yılmaz Muslu, Hayati ÜSTÜN, Akif BABALI anısına)

Amaç

Dünya da aşırı şehirleşme ve küresel ısınmanın etkisi ile yeterli sağlıklı su bulabilme ve bunun sürdürülebilirliği hergün etkisini daha çok hissettirmektedir. Su artık giderek stratejik ve ticari bir meta haline gelmektedir. Bununla birlikte su insanın en doğal yaşam hakkıdır. Dolayısıyla su ile ilgili alınacak her karar ve yapılacak işlem dikkatle ele alınmalıdır. Bu yarışma projesinin amacı su ile ilgili teknik kararların mühendislik alanına girmesi nedeniyle öğrencilerin dikkatini bu konuya çekip özgün çalışmaları ödüllendirmektir. Ayrıca sponsor olan gerçek kuruluşlardan gelen araştırma konuları etrafında araştırmalar yapılmasını sağlayarak üniversite-sanayi işbirliğini sağlamak olacaktır.

Kapsam
Bu yarışma projesine aşağıda belirtilen ilgili konular ve yukarıda değinildiği gibi sponsorlardan gelen araştırma konularına ilgi duyan mühendislik fakülteleri öğrencileri katılabilir. Tek veya grup olarak katılmak mümkündür. Bu konuda özgün proje yapmış en çok bir yıllık mühendisler de katılabilirler.

İlgili Konular

- Su Temini ve Çevre Sağlığı
- Su Yönetimi
- Su Yapıları
- Suların Arıtılması
- Suyun Tasarrufu
- Tarihi Su Yapıları


Destekleyen Kuruluşlar

Piomak (Ana Sponsor), İSKİ, DSİ, Bimtaş, Su Vakfı, Biat İnşaat

Detaylı bilgi için:
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
, su-pro@mmg.org.tr
 
Üst