Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

SU-PRO 2009 Öğrenci Proje Yarışması

Konu, 'ARŞİV' kısmında Fatih Özcan tarafından paylaşıldı.

 1. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu Site Kurucusu

  Eki Görüntüle 11842

  Üniversitelerin ilgili bölüm öğrencileri ile yeni mezunların katılabildiği yarışmaya; sunulacak araştırmaların en geç bir yıl içinde yapılmış olması ve başka bir yarışmadan ödül almamış olması gerekiyor.

  Yarışma konuları ise şöyle; "Su Temini ve Çevre Sağlığı", "Su Yönetimi", "Su Yapıları", "Suların Arıtılması", "Suyun Tasarrufu" ve "Tarihi Su Yapıları".

  Ön kayıtları 30 Mayıs 2009 tarijhinde başlayacak yarışma için projelerin, 30 Temmuz 2009 tarihine kadar teslim edilmesi gerekiyor.

  Yarışmanın Adı: SU-PRO 2009 Öğrenci Proje Yarışması
  (Prof.Dr.Yılmaz Muslu, Hayati ÜSTÜN, Akif BABALI anısına)

  Amaç

  Dünya da aşırı şehirleşme ve küresel ısınmanın etkisi ile yeterli sağlıklı su bulabilme ve bunun sürdürülebilirliği hergün etkisini daha çok hissettirmektedir. Su artık giderek stratejik ve ticari bir meta haline gelmektedir. Bununla birlikte su insanın en doğal yaşam hakkıdır. Dolayısıyla su ile ilgili alınacak her karar ve yapılacak işlem dikkatle ele alınmalıdır. Bu yarışma projesinin amacı su ile ilgili teknik kararların mühendislik alanına girmesi nedeniyle öğrencilerin dikkatini bu konuya çekip özgün çalışmaları ödüllendirmektir. Ayrıca sponsor olan gerçek kuruluşlardan gelen araştırma konuları etrafında araştırmalar yapılmasını sağlayarak üniversite-sanayi işbirliğini sağlamak olacaktır.

  Kapsam
  Bu yarışma projesine aşağıda belirtilen ilgili konular ve yukarıda değinildiği gibi sponsorlardan gelen araştırma konularına ilgi duyan mühendislik fakülteleri öğrencileri katılabilir. Tek veya grup olarak katılmak mümkündür. Bu konuda özgün proje yapmış en çok bir yıllık mühendisler de katılabilirler.

  İlgili Konular

  - Su Temini ve Çevre Sağlığı
  - Su Yönetimi
  - Su Yapıları
  - Suların Arıtılması
  - Suyun Tasarrufu
  - Tarihi Su Yapıları


  Destekleyen Kuruluşlar

  Piomak (Ana Sponsor), İSKİ, DSİ, Bimtaş, Su Vakfı, Biat İnşaat

  Detaylı bilgi için: www.mmg.org.tr , su-pro@mmg.org.tr
   

İlginizi Çekebilir

IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.
41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...