Sualtında eylem

Can Avşar

Antalya İl Temsilcisi
Etkinlik Grubu
Katılım
25 Şub 2009
Mesajlar
1,130
Tepki puanı
833
Puanları
118
Konum
Antalya
Web Sitesi
www.cevremuhendisleri.net
Firma
ARÜV ÇEVRE MÜH. A.Ş.
Sualtında eylem

Birleşmiş Milletler İklim Konferansı'nın ev sahibi Meksika'nın Cancun kenti, çevreci grupların buluşma noktası haline geldi..


underwater2[1].hlarge.jpg

Eylem üstüne eylem yapılıyor... Son eylem su altındaydı.... Meksika'nın Cancun kenti sıradışı bir eyleme ev sahipliği yaptı.. Genç dalgıçlar, küresel ısınma sonucu yükselen deniz seviyesine dikkat çekmek amacıyla karayip denizinde buluştu..
Dalgıçlar, kentteki sualtı müzesine dalışlar gerçekleştirdi.. Hem de günlük giyisileriyle... Eyleme katılan dalgıçlar amaçlarının artan deniz seviyesinin dünya üzerinde 100 milyon insana tehdit oluşturduğuna dikkat çekmek olduğunu söylediler.
Aslında eylemcilerin seslerini duyurmak için Cancun kentini seçmiş olması tesadüf değil.. Zira kent, 1 haftadır devam eden Birleşmiş Milletler İklim Konferansı'na ev sahipliği yapıyor...
190'dan fazla ülkeden temsilcilerin biraraya geldiği konferansta sera gazı salımını azaltmak için alınacak önlemler ve 2012 yılında geçerliliği sona erecek Kyoto Protokolü'nün yerine yeni bir anlaşma oluşturmanın yolları aranıyor. Cuma günü sona erecek konferansta en zor kararların da son gün alınması bekleniyor..

underwater2[1].hlarge.jpg
 
Üst